AKTUALNOŚCI    2020/21   2019/20

data wpisu: 20-10-20    

BYĆ JAK IGNACY

Być jak Ignacy "Nauka to przyszłość" to V edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. W tym roku nasza szkoła również bierze w nim udział, tym razem prowadzącą koło naukowe jest pani Beata Węgrzyn, zajęcia odbywają się w każdy piątek. Mamy nadzieję, że tematyka zajęć będzie niezwykle inspirująca dla naszych uczniów.

 

 data wpisu: 20-10-16    

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW


Nasi kochani pierwszoklasiści mieli swoje największe święto w karierze szkolnej: ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA! Cieszymy się, że grono naszych uczniów powiększyło się o grupę fantastycznych dzieci, na pewno wniesiecie wiele radości i kreatywnych pomysłów w życie naszej społeczności. Niech motto uroczystości, którym są słowa Adama Mickiewicza, towarzyszy Wam przez kolejne osiem lat: "Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami".

 

 

 


     
data wpisu: 20-10-15

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października to święto Edukacji Narodowej, w naszej szkole akademia z tej okazji odbyła się w we wtorek. Pani Joanna Eichhorn oraz aktorzy z koła teatralnego naszej placówki przygotowali przedstawienie z dużą dawką humoru. Na ten rok szkolny możemy życzyć wszystkim i sobie tylko zdrowia!

 

 

 

 

 

 data wpisu: 20-10-06 ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony był także w naszej szkole! W piątek 02.10.2020 r. w rozgrywkach liczbowych wzięły udział klasy 4-8. W każdej z klas wyłoniony został MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA, dla wszystkich znalazły się matematyczne nagrody!

 

 

 

 

 


data wpisu: 20-09-30

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

30. września chłopcy obchodzili swoje święto. Z tej okazji opiekunowie SU wraz z niedawno utworzonym samorządem przygotowali bardzo ciekawy quiz dla naszych Panów. Wyłoniliśmy trzech zwycięzców, oto oni, "najlepsi z najlepszych":
        Paweł Wańczyk, kl. 6
        Dominik Gęśla, kl. 4
        Dominik Brommer, kl. 1.
Gratulujemy trafnych odpowiedzi w konkursie, pytania nie były proste! Każdy chłopak otrzymał mały upominek i usłyszał krótki wiersz na swój temat, kreatywny ten nasz SU! Najmłodsi (klasy 1 i 2) również świetnie się bawili w swoim gronie, to ich pierwsze wspólne święto obchodzone w szkole, rodzice i wychowawca sprawili, że będzie to niezapomniane wydarzenie. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

     


data wpisu: 20-09-28

WYBORY DO SU

24. września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego, do którego kandydowały trzy uczennice. Po krótkiej przemowie każdej z dziewcząt, uczniowie klas 3-8 oddali swój głos w tajnym głosowaniu. W piątek ogłoszone zostały wyniki, oto one:
                  przewodnicząca -         Julia Gierach, kl. 8
                  zastępca -                    Magdalena Kopyto, kl. 6
                  skarbnik -                    Wiktoria Gąszczak, kl. 8.
Serdecznie gratulujemy, mamy nadzieję, że cała społeczność szkolna będzie zadowolona z wyboru, a dziewczyny będą godnie reprezentować interesy wszystkich uczniów. W tym roku opiekunami SU są panie Anna Lenart, Sandra Góra oraz Mariola Tomala.


 
data wpisu: 20-09-23 SPRZĄTANIE ŚWIATA   

 Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. My zorganizowaliśmy ją 23. września. Cała szkoła uczestniczyła w akcji na terenie Bzinicy Starej i Bzinicy Nowej. Nasi uczniowie z zapałem napełniali worki, były bardzo ciężkie, ale pomogli nauczyciele i uczniowie starszych klas. Wysiłek się opłacił, za największą aktywność przysługuje nagroda, którą otrzymały klasa 6 za największe zbiory, klasa 8 za ogromną pomoc w transporcie śmieci oraz klasa 3 za najcięższy worek. Słowa uznania należą się wszystkim uczniom-dbamy o naszą planetę!

 
     
     
   

data wpisu: 20-09-21  NARODOWE CZYTANIE  

 5 września 2020 roku (sobota) odbyło się Narodowe Czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Naszą szkołę reprezentowała w Dobrodzieniu Pani Joasia Eichhorn, która przeczytała fragmenty dramatu.data wpisu: 20-09-17  DZIEŃ KROPKI   
         
  15. września to dzień odkrywania ukrytych talentów, a w naszej szkole upłynął pod znakiem kreatywności. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie uświadomili sobie, że w każdym z nich dżemie umiejętność, którą trzeba rozwijać. Wszyscy malowali palcami przepiękne rysunki i tworzyli własne projekty z kropek. Najmłodsi otrzymali tęczowe kredki w nagrodę za kolorowe prace, a wśród uczniów klas 4-8 zostały wręczone 4 nagrody za najlepsze prace:
        1. miejsce-Szymon Kurda z kl. 7
        2. miejsce-Alicja Bołdyzer z kl. 5
        3. miejsce-Daria Twardokęs z kl. 8
        wyróżnienie-Weronika Gąszczak z kl. 5
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy opiekunom SU za wspaniałe przedsięwzięcie! Każdy uczeń zaprojektował także własny symbol-kropkę, z których stworzyliśmy przypinki do koszulek.
 

 
     
 

data wpisu: 20-09-15 

Nasze pierwsze zajęcia z użyciem Ozobota! Uczniowie klas 1-3 biorą udział w innowacji w ramach programu Uczymy Dzieci Programować. Już na pierwszych zajęciach dzieci przekonały się, że kodowanie nie jest trudne. Programowaniem robota z użyciem specjalnych kodów będziemy zajmować się cały pierwszy semestr, drugi semestr postaramy się poświęcić na programowanie robota z pomocą komputera, mamy nadzieję, że zajęcia przy okazji nauki dostarczą dzieciom dużo frajdy!

 

 
 


data wpisu: 20-09-01 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO  2020 / 2021                                     Po długiej przerwie czas wrócić do nauki, cieszymy się, że znów wszyscy się spotkaliśmy. Szczególnie witamy w naszej placówce pierwszoklasistów, mamy nadzieję, że szybko zadomowicie się w naszej szkole i zyskacie wielu nowych znajomych, może będzie to czas pierwszych przyjaźni. Trzymamy za Was kciuki! Nowy rok szkolny to nowe wyzwania-jak zawsze, ale ten rok szkolny będzie inny, my mamy nadzieję, że w pełni bezpieczny, zachowajmy ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach.