AKTUALNOŚCI    2021/22   2020/21   2019/20

 
data wpisu: 2021-12-16

Jasełka 2021

 
Mamy zaszczyt przedstawić nagranie "Jasełek" w wykonaniu aktorów koła teatralnego klas młodszych. Zapraszamy także do obejrzenia kandydatów do nagrody na najlepszy teledysk świąteczno-zimowy.
klasa 2 klasa 3 klasa 4
klasa 5 klasa 6
klasa 7 klasa 8


 
data wpisu: 2021-12-1

  Boże Narodzenie w szkole

 
Dziś świętowaliśmy Boże Narodzenie w szkole. Uczniowie i uczennice wszystkich klas spotkali się na klasowych wigiliach, następnie obejrzeli "Jasełka" w wykonaniu aktorów kółka teatralnego klas młodszych, po których mieli okazję wspólnie kolędować. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia...      
     
   
 
     
   
   
 

 
data wpisu: 2021-12-1

  Konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową

 
Dnia 15.12.2021r. został rozstrzygnięty konkurs na „Najładniejszą ozdobę choinkową”. Uczniowie byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: klasy II-IV i V-VIII. W kategorii pierwszej I miejsce zajęła Lena Gniadek z klasy II a wyróżnienie Nadia Paruzel z klasy III. W kategorii klas starszych zwyciężyła Julia Feliks z klasy VI a wyróżnienie otrzymał Dominik Gęśla z klasy V. Wszystkie wykonane przez dzieci ozdoby choinkowe zawisły na szkolnej choince znajdującej się na parterze. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


 
data wpisu: 2021-12-14 

  Spotkanie z pszczelarzem

 
14 grudnia nasza szkołę odwiedził pszczelarz, który wtajemniczył naszych uczniów w tajniki hodowli pszczół oraz wykorzystania produktów pszczelich. W czasie warsztatów dzieciaki miały okazję obejrzeć pszczelą zimowlę oraz samodzielnie wykonać świeczki z wosku pszczelego. SERDECZNIE DZIEKUJEMY


 
data wpisu: 2021-12-07 

  Mikołajki

 
I naszej szkoły nie ominął Święty Mikołaj. Uczniowie bardzo dziękują za słodkości.


 
data wpisu: 2021-11-29  

  ANDRZEJKOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK ...

 
 ... miał miejsce w poniedziałek 29 listopada. Uczniowie naszej szkoły kultywowali tradycje andrzejkowe przebrani za postacie z ulubionych baśni i bajek, a wszystko przy dźwiękach muzyki. Śmiechom nie było końca. Zresztą zobaczcie sami...     
       
     
     
     
     


 
data wpisu: 2021-11-26 

Warsztaty Eko-Edukacja  

 
W piątek 26 listopada w naszej szkole gościliśmy Pana Marka Łabno zajmującego się projektem "Eko-Edukacja". W czasie przeprowadzonych warsztatów nasi uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo segregować odpady oraz czym jest recykling i jak dbać o środowisko, aby jak najdłużej cieszyć się pięknem naszej planety. Serdecznie dziękujemy.
     
   
   
   data wpisu: 2021-11-20 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka  
20 listopada to wyjątkowa data - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia I solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Również nasi uczniowie pokazali swoją solidarność z dziećmi całego świata przychodząc w tym dniu w niebieskim ubraniu oraz biorąc udział w warsztatach na temat praw dziecka.


data wpisu: 2021-11-10

 

Święto Niepodległości    

 

Nasi uczniowie 10 listopada uczcili 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu dziewczęta z klas starszych przedstawiły montaż słowno-muzyczny. NIECH ŻYJE NIEPODLEGŁA POLSKA!!!    

 

 


data wpisu: 2021-11-08

MARTINSTAG

8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole dzień Świętego Marcina, choć była to tylko namiastka wydarzeń mających miejsce w Niemczech czy w rodzimym Poznaniu, które będą miały miejsce 11. listopada. Nasi uczniowie mieli okazję spróbować tradycyjnego wypieku, czyli rogalika z białym makiem. W tym dniu odbył się też konkurs na najpiękniejszą Martinslaterne, który wygrała Ania Bejm z klasy 6. Gratulujemy wszystkim, którzy stworzyli małe dzieła sztuki i dziękujemy za duże zainteresowanie. Oczywiście każdy otrzymał nagrodę za ogrom pracy włożony w wykonanie latarenki. W tym dniu towarzyszyły nam także lekcje tematyczne na temat legendy i tradycji związanych z obchodami Martinstag.

  

 
   


data wpisu: 2021-11-05

Aktywna lekcja historii

Historia wcale nie musi być nudna, udowodnił to dziś nasz gość Pan Grzegorz Kamiński historyk, modelarz i wieloletni nauczyciel. Dzięki przychylności Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Bzinica Stara, Bzinica Nowa, Bąki, Kolejka nasi uczniowie wzięli dziś udział w lekcji o kampanii wrześniowej 1939 roku oraz w prelekcji multimedialnej na temat walk Polaków o odzyskanie niepodległości. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas
     
   
     
       

data wpisu: 2021-11-03 Wycieczka do Mosznej

MOSZNA!!! Cudowny zakątek Opolszczyzny, który mieliśmy dziś okazję odwiedzić dzięki udziałowi w projekcie "Śladami bioróżnorodności w sercu Opolszczyzny". Nasi uczniowie oprócz tego, że mogli zobaczyć piękny park zamkowy oraz oranżerię wzięli udział w warsztatach na których dowiedzieli się jak ważna jest bioróżnorodność dla prawidłowego funkcjonowania naszej planety. Złota polska jesień nas nie zawiodła dzięki czemu widoki mieliśmy bajkowedata wpisu: 2021-10-29 Dzień Dyni
W piątek 29 października świętowaliśmy Dzień Dyni. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w dyskusji na temat dyni oraz grach i zabawach tematycznie związanymi z dynią. Ogłoszono również wyniki konkursów. Zwycięzcami konkursu na najładniejszą jesienną dekorację sali została klasa 7.  Natomiast w konkursie na najładniej wyciętą dynię w kategorii klas młodszych wygrała Lena Pielczyk z klasy 2, a w kategorii klas starszych Julia Feliks z klasy 6. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i udział, a zwycięzcom gratulujemy wygranej.
   
         


data wpisu: 2021-10-28 Szkoła Pamięta
28 października nasi uczniowie odwiedzili cmentarz ewangelicki w Bzinicy Nowej i w ramach akcji Szkoła Pamięta zapalili znicze na grobie Karliny Kleinert naszej śląskiej Karolinki


data wpisu: 2021-10-22 CODE WEEK
W dniach 18-22 października br. uczniowie naszej szkoły brali udział w wydarzeniach związanych z akcją CODE WEEK 2021. Dzięki temu doskonalili swoje umiejętności z zakresu kodowania przy okazji świetnie się bawiąc.


data wpisu: 2021-10-14 Dzień Nauczyciela
14 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wszystkim Nauczycielom, uczniom oraz pracownikom administracyjnym szkoły życzymy wszelkiej pomyślności, wytrwałości i wielu radosnych chwili. Uczniowie w tym dniu uczestniczyli w różnych atrakcjach takich jak quiz o nauczycielach, quiz o uczniach, obejrzeli film przygotowany przez kółko teatralne oraz wzięli udział w akademii przygotowanej przez uczniów klas młodszych i Samorząd Uczniowski. Wszystko to pod znakiem Harrego Pottera. A oto krótka fotorelacja...
     
 
     
     
     
   
   
     
Zapraszamy także do obejrzenia filmu przygotowanego przez naszych uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej
   
część I   część II


data wpisu: 2021-10-14 Zakończenie zbiórki artykułów dla zwierząt
14 października zakończyliśmy zorganizowaną przez Szkolne Koło Wolontariatu zbiórkę artykułów dla zwierząt, które zostaną przekazane dla inspektoratu OTOZanimals Lubliniec, w imieniu którego składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom. JESTEŚCIE WSPANIALI!!!


data wpisu: 2021-10-01 Dzień tabliczki mnożenia
Dziś uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu tabliczki mnożenia i w ten sposób uczcić Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.


data wpisu: 2021-09-30 Dzień chłopaka
30 września w naszej szkole miały miejsce obchody Dnia Chłopaka. Z tej okazji wszystkim chłopcom życzymy wszystkiego co najlepsze oraz spełnienia marzeń!


data wpisu: 2021-09-23 Dzień pieczonego ziemniaka
DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA to świetna okazja aby dowiedzieć się jak funkcjonuje gospodarstwo rolne. 24 września na uczniów czekały atrakcje takie jak zwiedzanie gospodarstwa rolnego za co dziękujemy Państwu Pawelczyk, foto budka oraz gry i zabawy, zaś Radzie Rodziców dziękujemy za przygotowanie dla dzieci pieczonych ziemniaków.
   
     
     


data wpisu: 2021-09-22 Wybory SU
Samorządność to ważna sprawa, w naszej szkole również. 22 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Demokratyczną decyzją uczniów przewodniczącą SU została Magdalena Kopyto uczennica klasy 7 jej zastępcą Alicja Bołdyzer z klasy 6, zaś funkcję skarbnika objęła Julia Giemza z klasy 7. Serdecznie gratulujemy wyboru i życzymy owocnej współpracy w obecnym roku szkolnym


data wpisu: 2021-09-21 Sprzątanie Świata
"Sprzątanie Świata" ogólnoświatowa akcja proekologiczna jak co roku miała dziś swoją odsłonę również w naszej szkole. A oto krótka fotorelacja z jej przebiegu...
 
     
       
     
     


data wpisu: 2021-09-21 Podziękowania
Społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania Pani Kamili Gniadek za przekazane piłki. Nasi uczniowie na pewno zrobią z nich dobry użytek :)


data wpisu: 2021-09-17 Dzień emotikona
17 września nasze dzieciaki z klas 1-8 świętowały Dzień Emotikona ... Z tej okazji na przerwach i zajęciach zorganizowane zostały gry i zabawy tematycznie związane z emotikonami tj. rysowanie emotek na plecach, walki na miny czy jedzenie cytryny cała zabawa zakończona została wspólny zdjęciem i słodkim poczęstunkiem.


data wpisu: 2021-09-14 sesja historyczna "Jak dawniej gaszono pożary"
W piątek 10 września uczniowie klasy 5 wraz z wychowawczynią uczestniczyli w sesji historycznej "Jak dawniej gaszono pożary?" zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kocury i Malichów Brzozowa Dolina. Dzieciaki świetnie się bawiły biorąc udział zarówno w prelekcjach jak i warsztatach pożarniczych.
     
     

data wpisu: 2021-09-05    akcja zbierania plastikowych nakrętek
W bieżącym roku szkolnym zachęcamy uczniów naszej szkoły do zbierania nakrętek w ramach akcji “Nakręć się i pomagaj z uśmiechem” dla małego Wiktorka z Myśliny. Z końcem wakacji przekazano pierwszą partię nakrętek, które nasi uczniowie zebrali w poprzednim roku szkolnym.

W imieniu Wiktorka serdecznie dziękujemy!  
 
   
data wpisu: 2021-09-01 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO  2021 / 2022                                     


1 września społeczność uczniowska naszej szkoły
uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2021/2022.
Wszystkim uczniom, Rodzicom i pracownikom szkoły
życzymy zdrowia, energii do działania i wszelkich sukcesów.