AKTUALNOŚCI  2022/23  2021/22  2020/21   2019/20

data: 2023-02-09 Międzynarodowy Dzień Pizzy  
  9 lutego obchodzimy  Międzynarodowy Dzień Pizzy Razem! Wspólne pieczenie! Mnóstwo zabawy! Ogrom śmiechu! ...i degustacja! Czego chcieć więcej?   Miłego świętowania!  

 

data: 2023-02-01 Podsumowanie stycznia  
Der Januar ist vorbei. Styczeń minął, a wraz z nim I semestr nauki, który uczniowie klas 1-3 zakończyli kilkoma projektami. Ważnym świętem w styczniu był Dzień Babci i Dziadka, dlatego też z tej okazji uczniowie przygotowali laurki nie tylko w języku polskim, ale także w języku niemieckim. Podsumowując kolejny rozdział (Eins, zwei, drei …) uczniowie klasy 1 przystąpili do projektu „Spielstadt für Kinder – Dziecięce miasto”. Uczniowie wymyślili swoje własne banknoty, za które w dziecięcym mieście mogli kupić, co tylko chcieli. Uczniowie klasy 3 wykonali kilka projektów, dzięki którym utrwalili poznany materiał z rozdziału 5 „Mein Zimmer”. Wykonali projekt „Mein Wunschzimmer in einem Schuhkarton – Pokój moich marzeń z pudełka po butach”, a także narysowali swój pokój „Mein Zimmer” i opowiedzieli, co się w nim znajduje. Podsumowaniem tego rozdziału było wykonanie gry planszowej „Brettspiel” – uczniowie w parach projektowali różne gry, w które mogli zagrać inni uczniowie z klasy. Projekty sprawiają uczniom wiele radości, a więc również w II semestrze nauki będziemy o nich informować.
  
mgr Joanna Rybak  
 

 

data: 2023-01-26 Nasza Szkoła gra razem z Orkiestrą
 

 

data: 2023-01-16

 

 
Gesund und lecker im Deutschunterricht  
Zdrowo i smacznie na lekcjach niemieckiego
Uczniowie klas I i III na zajęciach języka niemieckiego poznali słownictwo związane z jedzeniem oraz gotowaniem i pieczeniem. Po części teoretycznej przeszliśmy do części praktycznej, czyli do przygotowania kilku smacznych, a także zdrowych przekąsek.  Uczniowie przynieśli na zajęcia wybrane składniki i przygotowali następujące smakołyki: - klasa 1 – Obststrauβ (owocowy bukiet na patyczkach do szaszłyków) - klasa 3 – Obstsalat (owocowa sałatka z dużej ilości różnorodnych owoców) - klasa 3 – Waffeln (gofry z owocami i innymi dodatkami) Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych zajęć,

 mgr Joanna Rybak

 

 

 

 
data: 2023-01-05 KONKURS RECYTATORSKI: “Recytujemy wiersze Marii Konopnickiej”  
 “Recytujemy wiersze Marii Konopnickiej” 05.01.2023r. Nasza szkoła miała przyjemność uczestniczyć w ogólnoszkolnym konkursie recytatorskim pt. "Recytujemy wiersze Marii Konopnickiej" zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pludrach.  Udział w konkursie wzięli uczniowie klas I-VIII: Julia Holuk, Lena Pielczyk, Anna Feliks, Filip Meinel oraz Weronika Gąszczak.  Głównym celem konkursu było włączenie szkół z Gminy Dobrodzień w obchody Roku Marii Konopnickiej, a także popularyzowanie i upowszechnianie utworów poetyckich Marii Konopnickiej.  Komisja oceniająca występy brała pod uwagę m.in. dobór repertuaru, wartości artystyczne utworów, a także kreatywność uczestników (przebranie, rekwizyty, ruch sceniczny).  Uczeń klasy VI Filip Meinel otrzymał II miejsce w swojej kategorii, a Julia Feliks z klasy IV zdobyła wyróżnienie w swojej kategorii. Gratulujemy serdecznie!
 
 

 

data: 2022-12-23

OGÓLNOPOLSKI KOKURS OROGRAFICZNY:  "Orzeł ortografii"

 
 

20 października 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie orograficznym pt. "Orzeł ortografii" zorganizowanym przez firmę DELTA. 
Konkurs przeznaczony był dla uczniów od klasy II do klasy VIII szkoły podstawowej. Rozgrywał się w czterech kategoriach wiekowych: klasa II, klasy III-IV, klasy V-VI, klasy VII-VIII. 

W styczniu tego roku nasi uczniowie otrzymali dyplomy uznania oraz wyróżnienia wraz z upominkami.
Gratulujemy!

 

 

data: 2022-12-22

 

 
Wigilie klasowe
 22 grudnia...  Ten świąteczny dzień w Naszej szkole na długo zapadnie Nam w pamięci... We wspólnym gronie przeżyliśmy wspaniałe chwile...✨ Przedstawienie, kolędowanie, wigilie klasowe, czy zdobienie pierników sprawiło Nam wiele radości, uśmiechów i wzruszeń... Zapraszamy do galerii zdjęć. 
 
 

 

data: 2022-12-18

 

 
Wystawa zdjęć klas starszych       
Szanowni Państwo, Szkolne Kółko Artystyczne klas starszych ma zaszczyt zaprosić na wystawę swoich zdjęć. Prace są umieszczone na pierwszym piętrze naszej szkoły. Bardzo serdecznie dziękujemy Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna w Dobrodzieniu za możliwość realizacji projektu, przez wsparcie i wypożyczenie sztalug oraz ram, aby nasza wystawa była w pełni profesjonalna.   
     
     
     
     

 

data: 2022-12-06

Szkolne Mikołajki

 
  Ach co to były za mikołajki! Odwiedził Nas dzisiaj Święty Mikołaj!   Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji  
 
     
     
     
     
     
     
     
     

 

data: 2022-12-06

Wspominamy andrzejki - Wróżby, muzyka, taniec, śpiew!

 
 

 

data: 2022-12-06

 

 
"Szkoły pełne talentów"
Podsumowanie akcji Szkoły Pełne Talentów organizowanej przez Lidl Polska. Zobaczcie ile nagród udało nam się dostać za uzbierane Talenciaki: Hałasomierz! Zestaw paletek oraz ping-pongów! Bryły geometryczne! Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrym ludziom za włączenie się do akcji!  

 

data: 2022-12-02

 

 
  Finał gali: Wspieramy Najlepszych IV  
To dla nas ogromne wyróżnienie! Nasza uczennica została stypendystką programu #WspieramyNajlepszychIV. Ogromnie gratulujemy i dziękujemy, że możemy mieć swój mały udział w Twoim dużym sukcesie. Niech Kinga będzie inspiracją dla wszystkich naszych uczniów, zawsze warto się starać, nagrody za trud są czasem na wyciągnięcie ręki!

 

data: 2022-12-01

 Świąteczny konkurs językowy dla uczniów klas 4-8

 
Zapraszamy do zabawy z kalendarzem adwentowym, która rozpocznie się 1 grudnia i potrwa aż do Wigilii, czyli 24 grudnia.
Życzymy wytrwałości oraz dobrej zabawy   Link do kalendarza:  
https://tuerchen.app/XCxlAoGMajpYfcLm

W naszej szkole zorganizowano również Polonistyczny Kalendarz Adwentowy ❄ Klasy 4-8 każdego dnia od 1 grudnia będą rozwiązywać zadania poszerzające ich poloniatyczne umiejętności Podpisane prace należy wrzucać do drewnianej skrzynki, która znajduje się w sali nr 8 na parapecie Do rozwiązywania kalendarza zachęcają nasze wspaniałe polonistki mgr Patricia Maruska i mgr Joanna Eichhorn ☺

 

data: 2022-11-30  Oje, oje, mein Kopf tut weh
 W listopadzie klasa trzecia poznała nazwy części ciała i nauczyła się informować o swoich dolegliwościach. Na lekcjach uczniowie wykonali kilka projektów, utrwalając w ten sposób poznany materiał.  Była gimnastyka (Körperübungen), rysowanie potworów (Monster), obrazy malowane dłońmi lub stopami (Bilder mit Händen und Füβen gestalten) oraz „tworzenie człowieka” z wycinków z kolorowych czasopism, a następnie opisywanie jego dolegliwości (Was tut ihm/ihr weh?). Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z pracami uczniów.

mgr Joanna Rybak

 

data: 2022-11-25

 

 
W dniu 25 listopada uczniowie klasy 4: Anna Feliks i Fabian Grabiński otrzymali dyplomy uznania za udział w konkursie plastycznym "Matematyka w życiu codziennym". Serdecznie gratulujemy podjęcia wyzwania!    
 
data: 2022-11-24

Projekt #DEUTSCHAG

 
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w projekcie #DEUTSCHAG organizowanym przez Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce . W projekcie biorą udział uczennice klasy 7, które mają możliwość dalszego rozwoju w zakresie języka oraz zyskania nowych wiadomości z zakresu wiedzy o regionie, kulturze i historii obszaru niemieckojęzycznego. Projekt oferuje dwie dodatkowe lekcje tygodniowo, organizowane na terenie szkoły po zakończeniu regularnych zajęć i poza programem nauczania. Dziękujemy Verband der deutschen Gesellschaften/Związek Niemieckich Stowarzyszeń za wszystkie niezbędne materiały!      
     

 

data: 2022-11-22

Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą kolorową gęś

 

Z okazji obchodów dnia św. Marcina wśród uczniów klas 1 – 4 ogłoszono konkurs plastyczny „Kolorowa gęś”. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe Na szczególne wyróżnienie zasługują autorzy trzech kolorowych gęsi: - Katarzyna Feliks kl. 1 - Blanka Makles kl. 1 - Anna Feliks kl. 4. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach językowych Ale co tak właściwie ma gęś do Marcina Według podania, św. Marcin wzbraniał się przed przyjęciem godności biskupiej, więc ukrył się w stadzie gęsi, które zdradziły jego kryjówkę głośnym gęganiem. Takie i inne ciekawostki z życia św. Marcina poznali uczniowie klas 1 – 3 podczas lekcji kulturoznawczej z języka niemieckiego. Dzieci poznały legendę o św. Marcinie oraz zwyczaje związane z obchodami tego święta. Były gry i zabawy, wspólne śpiewanie, mnóstwo śmiechu i radości. Uczniowie wykonali m.in. witraże, które przyozdobiły okna naszej szkoły oraz gęsi z papierowych talerzyków.  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!  
                                                                                                                  mgr Joanna Rybak
 
 

 

data: 2022-11-16

Doradztwo zawodowe

 
W środę, tj. 16 listopada gościliśmy na lekcji doradztwa zawodowego Panią Agnieszkę Jamrozik - Specjalistę Służby Leśnej, która opowiadała o swojej pracy. Uczniowie poznali wszystkie tajniki i zalety pracy leśnika. Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za spotkanie.  
     

 

data: 2022-11-14

"Ojcowie niepodległości"

 
"My Pierwsza Brygada, Strzelecka gromada..." "Wojenko, wojenko, cóżeś Ty za pani..." "Nie rzucim ziemi skąd nasz ród..." Któż z Nas nie zna tych pieśni patriotycznych? Gdy wpadną w ucho nucimy je cały dzień... A mówią Państwu coś nazwiska Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Wincenty Witos, Ignacy Jan Paderewski, Wojciech Korfanty, Ignacy Daszyński?  Pewnie, że tak! To właśnie tym osobom zawdzięczamy Naszą niepodległość!  Z tej okazji w dniu 14 listopada uczniowie i uczennice Naszej szkoły przedstawili krótki montaż słowno-muzyczny pt. "Ojcowie niepodległości" upamiętniający 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Bardzo miło było Nam wspólnie pośpiewać wspomniane pieśni patriotyczne i powspominać tych, którym zawdzięczamy wolną Polskę!

     
 

 

data: 2022-11-11

          Narodowe Święto Niepodległości

 
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” włączając się do akcji #SzkołaDoHymnu
 

 

data: 2022-11-09 Hallo! Wer bist du?
Za nami pierwsze dwa miesiące nauki języka niemieckiego w klasie pierwszej. Po pierwszych lekcjach uczniowie wiedzą jak się przywiać, pożegnać oraz przedstawić w języku niemeickim. Potrafią przedstawić swoje maskotki oraz zapytać inne dzieci o imię. Potrafią śpiewać piosenki oraz recytować krótkie wierszyki. Chętnie uczestniczą w zabawach językowych, a także współpracują w parach. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji zdjęć z pracy nad projektem „Silhouetten malen” (Malujemy sylwetki) oraz filmiku nakręconego podczas śpiewania piosenki „Guten Tag – Lied”  

 mgr Joanna Rybak  

 

data: 2022-11-03 Der Herbst ist da! Nadeszła jesień!
  W wyjątkowo pięknym i ciepłym październiku uczniowie klasy trzeciej na zajęciach języka niemieckiego zajmowali się przede wszystkim opisem pogody, poznali także nazwy pór roku i mieli okazję wykonać kilka projektów.  Projekty wykonane podczas zajęć to między innymi: - die Wetteruhr (zegar pogodowy) – zegar pokazujący wszystkie informacje o pogodzie - das Hosentaschenwörterbuch (słowniczek kieszonkowy) – słownik obrazkowy w wersji angielsko – niemieckiej  - die Regenbogenblumen (tęcza z kwiatów) – eksperyment z białymi kwiatami umieszczonymi w wodzie wymieszanej z barwnikiem spożywczym  Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji zdjęć wykonanych podczas zajęć.
 
mgr Joanna Rybak

 

data: 2022-10-28

Szkoła pamięta

 
W piątek 28 października Nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła pamięta". Wybraliśmy się spacerkiem na cmentarz Braci Czeskich w Bzinicy Nowej na grób Karolinki. Zapraszamy do fotorelacji.  
       

 

data: 2022-10-27

Las w poezji

 
Las w poezji 27 października w Zawadzkiem odbył się konkurs recytatorski "Las w poezji".  Jesteśmy dumni z Naszej uczennicy klasy ósmej Magdaleny Kopyto, ponieważ zdobyła w swojej kategorii 1 miejsce! Gratulujemy serdecznie‼ Pozostałym uczestnikom dziękujemy za reprezentowanie Naszej szkoły, życząc pomyślności i wytrwałości w przyszłych konkursach.  

     
       
     
 
data: 2022-10-26

Dzień Dyni

 
26 października to był szczególny dzień w Naszej szkole: DZIEŃ DYNI. Mnóstwo atrakcji zostało zorganizowane: - konkurs na strój Pani Dyni/Pana Dyni, - podawanie dyni w rytm muzyki, - konkurs na najlepiej ozdobioną dynię, - slalom z dynią, - kręgle z dynią, - fotobudka przygotowana przez Panią Krysię.   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Więcej zdjęć na Naszym Facebooku https://www.facebook.com/NSP-Bzinica-Stara-351054428661633/    
     
     
     

 

data: 2022-10-13

Wycieczka do Złotego Stoku

 
13 października odbyła się wycieczka do Kopalni Złota oraz Średniowiecznej Osady Górnictwa w Złotym Stoku. Wycieczka była dofinansowana w 80% w ramach programu "Poznaj Polskę". Są to fantastyczne miejsca, po których oprowadzili Nas niezwykli przewodnicy, którzy z zapałem, zaangażowaniem i szczyptą humoru opowiadali ciekawe historie.  Zwiedzanie ciemnych zakamarków kopalni, odwiedzenie złotej komnaty, czy przejazd niezwykłym pociągiem z czeluści kopalni na zewnątrz to tylko nieliczne atrakcje... A co było w Chacie Kata oraz w Osadzie Górniczej zobaczcie na zdjęciach...  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Więcej zdjęć na naszym szkolnym Facebooku "NSP Bzinica Stara": https://www.facebook.com/NSP-Bzinica-Stara-351054428661633/  
 
     
     
       

 

data: 2022-10-11 Dzień Edukacji Narodowej  
11 października w Naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej oraz Pasowanie pierwszoklasistów. Klasa pierwsza uroczyście ślubowała. Pod okiem Pani Anny Lenart dzieci pięknie zaśpiewały i zaprezentowały wierszyki. Na koniec była gra dla pracowników szkoły "Pytanie czy wyzwanie?" przygotowane przez uczniów Koła artystycznego. Wisienką na torcie były upominki dla wszystkich pracowników szkoły: awatary stworzone przez Koło artystyczne oraz coś słodkiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
     
   

 

data: 2022-10-07 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  
  7 października 2022 roku obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Co roku w Naszej szkole z tej okazji świetnie się bawimy. Pani Mariola przygotowała świetne zabawy matematyczne.      
     
     
 
     

 

data: 2022-10-05 Dzień Chłopaka  
Dzień Chłopaka za nami. Nie będziemy ukrywać, że bawiliśmy się świetnie.  Były śmiechy, śpiewy, brawa i zabawa! Potwierdzeniem niech będzie galeria zdjęć.
     
     
 
       


data: 2022-10-03 Konkurs z okazji Dnia Języków Europejskich   
Europejski Dzień Języków W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków uczniowie klas 4 - 6 mogli wziąć udział w konkursie plastycznym na słowniczek językowy. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu słowniczka obrazkowego z danej kategorii: jedzenie, sport, ubrania itp. oraz przetłumaczeniu wybranych słówek na co najmniej trzy języki obce. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali oceny z języka mniejszości narodowej – język niemiecki. Dziękuję za udział w konkursie i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach!
mgr Joanna Rybak

 

data: 2022-09-28 Projekt języka Mniejszości Narodowej Niemieckiej  
  Nach den Sommerferien
 
Uczniowie klasy trzeciej w ramach zajęć z języka niemieckiego przygotowali kilka prac projektowych o tematyce wakacyjnej. Podsumowując pierwszy miesiąc zajęć językowych dotyczących wakacji uczniowie przygotowali: -  „Nach den Ferien” - kolaż ze zdjęciami, pocztówkami oraz rysunkami i krótkim opisem miejsca, w którym spędzili ostanie wakacje, - „Meine Postkarte” - zaprojektowali pocztówki i napisali pozdrowienia dla swoich przyjaciół i rodziny, - „Kunterbunte Ferientasche” - przyozdobili papierową torbę i pokazali, co robili i gdzie byli podczas wakacji. Na zajęciach było produktywnie i kreatywnie!!!  
mgr Joanna Rybak, nauczycielka języka niemieckiego


 

data: 2022-09-16 Sprzątanie Świata  
16 września br. Nasza szkoła wzięła udział w 29. Akcji Sprzątania Świata ♻ Uczniowie klas 1-4 otrzymali gumowe rękawice  i worki na śmieci Następnie wyruszyli posprzątać teren szkolny oraz ulice przy Naszej placówce Celem nadrzędnym akcji szkolnej było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem.

data: 2022-09-15 Dzień Kropki  
Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto kreatywności, odwagi i zabawy! W czwartek 15 września 2022 r. obchodziliśmy w klasach I-VIII Dzień Kropki. Oczywiscie wszyscy mieliśmy jakiś akcent kropkowy na swoim ubraniu. Na początku uczniowie usłyszeli historię Kropki, którego bohaterką jest dziewczynka o imieniu Vashti. To mała dziewczynka, której wydawało się, że nie potrafi malować. Jednak w jej życiu pojawiła się osoba, która skutecznie przekonała ją, że każdy ma talent, tylko najpierw trzeba go w sobie odkryć. Mała kropka… a WIELKA ZMIANA. Dzięki temu, możemy też inspirować innych do działania. Następnie wszyscy tworzyliśmy kropkowe dzieła sztuki, rozmawialiśmy o swoich talentach, relacjach w klasie oraz wykonywaliśmy ćwiczenia związane z kropką. Kropka… jest ważna! Za rok z całą pewnością po raz kolejny przyłączymy się do obchodów tego święta. 

 

data: 2022-09-03 NARODOWE CZYTANIE  
Co roku od 2012 roku w pierwszą sobotę września odbywa się Narodowe Czytanie W tym roku mieliśmy przyjemność prezentować "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Pani Joasia reprezentowała Naszą szkołę balladą "Pierwiosnek".

 

data: 2022-09-01 Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022 / 2023  
1 września 2022 roku uroczyście rozpoczęliśmy NOWY ROK SZKOLNY Serdecznie witamy w naszej społeczności nowych uczniów oraz ich rodziców 2022/2023 to Twój rok, żeby... ...nauczyć się czegoś nowego, ...osiągać wyznaczone cele, ...tworzyć, ...być unikalnym, ...błyszczeć, ...dawać dobry przykład, ...wykorzystywać szanse, ...być pomocnym, ...zawierać nowe znajomości, ...być odważnym, ...być przyjacielem, ...podążać za marzeniami, ...ciężko pracować, ...być szczęśliwym, ...być sobą!