AKTUALNOŚCI    2021/22   2020/21   2019/20

21-06-25
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
 Życzymy wszystkim naszym Uczniom bezpiecznych wakacji pełnych wypoczynku! To było piękne zakończenie, pełne wzruszających momentów. Niezwykły był też rok szkolny, który przyszło nam pożegnać. Ważne, że wszyscy daliśmy radę dzięki współpracy i wzajemnym zrozumieniu. Do zobaczenia we wrześniu! Absolwenci trzymamy za Was kciuki! Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce w tym roku szkolnym.


21-06-24 WYSTAWA    

24. czerwca tuż przed zakończeniem roku szkolnego nasi uczniowie mieli jeszcze jedną niespodziankę. Uczestniczyli w Domu Kultury w Dobrodzieniu w wystawie żołnierzyków pt. "Od Powstania Kościuszkowskiego do III Powstania Śląskiego". Było bardzo historycznie i interesująco.
       

 
21-06-23 WYCIECZKA

23. czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę szkolną do Zoo w Opolu, jednego z najpiękniejszych w Polsce. Pogoda na szczęście dopisała, wróciliśmy bardzo zadowoleni. Była to świetna okazja do obserwacji dzikich zwierząt-ich zachowania, wyglądu, a także zwyczajów żywieniowych. Był to wspaniały dzień integracji, który po długim nauczaniu zdalnym dodał nam nowej energii.

21-06-21  
DZIEŃ SZALONEJ FRYZURY

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, który bardzo prężnie działał w tym roku mimo edukacji zdalnej, 21. czerwca odbyła się u nas mini dyskoteka. Ale to nie wszystko!  Ten dzień to Dzień Szalonej Fryzury! Mamy nadzieję, że ten nietypowy dzień wpisze się na stałe do naszego kalendarza roku szkolnego. Gratulujemy naszym uczniom kreatywności i dystansu do siebie.

21-06-10 PIKNIK RODZINNY (2 czerwca 2021r.)  
Z okazji Dnia Dziecka nasza placówka zorganizowała piknik rodzinny dla naszych uczniów, ich rodzin i całej społeczności szkolnej. Był to świetnie spędzony czas: przeciąganie liny, kalambury, bitwa na kulki, balony z wodą, malowanie twarzy, tatuaże, rozdanie nagród za udział w konkursach i oczywiście pyszny grill! Podczas pikniku odbyło się także oficjalne otwarcie Kolejki Linowej. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia.
     
     
     
     
     
 
21-04-22   DZIEŃ ZIEMI
22.04. obchodzimy Dzień Ziemi! Z tej okazji nasi uczniowie wzięli udział w ekologicznych lekcjach, zdobyli niezbędną wiedzę, aby rozwiązać test i stworzyć plakaty! Zorganizowaliśmy także kreatywny eko konkurs "Moda na nowo" polegający na stworzeniu stroju w wykorzystaniem materiałów recyklingowych. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie. W konkursie wzięli udział: Amelia i Dawid Skowronek z klasy 1, Daria Sowa z klasy 4 oraz Bartosz Bednarek z klasy 7. Pomysły uczniów były wspaniałe, dlatego jury postanowiło, że wszyscy uczniowie otrzymują pierwsze miejsce!


 
21-03-24    
  Akcja Światowy Dzień Wody z PAH   
Uczniowie klas 4-8 aktywnie wzięli udział w zajęciach, (przeprowadzonych w oparciu o materiały Polska Akcja Humanitarna (PAH)) mających na celu zrozumienie ważnej na skalę światową sprawy, w której główną rolę odgrywa woda. Uczniowie obejrzeli film "Czy zabraknie nam wody?", zapoznali się z prezentacją na temat pozyskiwania wody pitnej, wykorzystywania wody do produkcji rzeczy użytkowych, w tym odzieży, jedzenia oraz sprzętu elektronicznego. Uświadomili sobie, że woda jest symbolem uniwersalnego źródła życia i zdrowia oraz, że powinna być powszechnie dostępna dla wszystkich. Dowiedzieli się m.in. co to jest woda wirtualna oraz jakie są przyczyny utraty dostępu do wody. Uczniowie wykonali także plakaty tematyczne.     
 

21-03-08   DZIEŃ KOBIET    
8. marca z okazji Dnia Kobiet wszystkie dziewczyny w naszej szkole usłyszały piękne wiersze w wykonaniu Wojtka, Kacpra, Arka i Krzysia. Ten dzień był u nas nietypowy, zagadkowy.... matematyczny, bo kobiety to mądre głowy! Każda uczennica losowała zadanie do wykonania, chłopcy oczywiście kibicowali. Okazuje się, że nasze dziewczyny są świetne w liczeniu, za bezbłędnie rozwiązane działania otrzymały matematyczne prezenty. Dla uczennic z klas 4-8 również mamy małe kolorowe upominki, czekają na Was w szkole.


21-02-16 WALENTYNKI  
 Dzień świętego Walentego, popularnie zwany Walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła. Dlatego też poniedziałek 15.02.2021r. uczniowie klas I-III spędzili ten dzień inaczej niż zawsze. Poznali historię obchodów Walentynek,  odkodowywali obrazki wg podanego opisu uzyskując różne kształty i kolory serc. Dzieci z wyciętych przez siebie serduszek układali króliczki, które  udekorowały  gazetkę klasową. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki – lizaki, cukierki za całoroczny udział w akcji zbierania zużytych baterii – EkoWalentynki. W tym dniu obowiązywał także specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym lub przyklejone do koszulki  serduszka.


21-02-15      
DZIEŃ PIZZY  
Na całym świecie 9. lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. W naszej szkole również obchodziliśmy to święto. Klasy młodsze wraz z panią Anna Lenart bawiąc się we włoskich kucharzy zrobiły prawdziwe pizze. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: smarowanie ciasta drożdżowego sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, wprost do pieca. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanego dania. Wspaniały zapach unosił się na korytarzach szkolnych przez cały dzień trwania zajęć lekcyjnych. Dzięki tej imprezie dzieci poznały również historię pizzy. Dowiedziały się z którego kraju pochodzi, pani Mariola Tomala zorganizowała matematyczną zabawę polegającą na dopasowaniu kawałków tekturowej pizzy z liczbą do odpowiedniego działania matematycznego. Następnie dzieci wykonywały pracę plastyczną „Moja ulubiona pizza”, które zawisły na gazetce klasowej. Dzieci poznały również ciekawostki dotyczące tej słynnej potrawy, miedzy innymi ile sera i ketchupu zawierała największa pizza ważąca 12 ton. Z pewnością możemy powiedzieć, że w Niepublicznej  Szkole Podstawowej w Bzinicy Starej to już bardzo smaczna tradycja, która z pewnością będzie kontynuowana w następnych latach!!! 


21-02-12    
TŁUSTY CZWARTEK
Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas 11. lutego 2021 w Tłusty Czwartek. W pięknie udekorowanej sali pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów bajek i nie tylko... Wszyscy bawili się wesoło i uśmiech nie znikał z ich twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Na każdego czekała też słodka niespodzianka... pączek. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym milusińskim a to było głównym celem tego balu. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, pomysły i pomoc. Kolejny bal już za rok, miejmy nadzieję, że w szerszym gronie.


 
 21-02-11 TYDZIEŃ Z BEZPIECZEŃSTWEM W SIECI!  
11 lutego uczniowie klas V-VII pod opieką pani Ramony Kopyto wzięli udział w pierwszej Konferencji Asów Internetu online. Wydarzenie organizowała Fundacja Szkoła z Klasą wraz z Google i składała się z trzech części: pierwszej dla uczniów i nauczycieli oraz dwóch kolejnych dla rodziców i nauczycieli. Nasze dzieciaki miały okazję uczestniczyć w kilku wykładach dotyczących bezpieczeństwa w Internecie, jak również zagrać w gry specjalnie przygotowane na tę okazję. Na wszystkich uczestników konferencji w szkole czekają drobne upominki. Dziękujemy za aktywny udział i mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę będziecie stosować w praktyce. Osoby zainteresowane mogą obejrzeć całą konferencję na portalu Youtube https://www.youtube.com/watch?v=gKG8cH-ChGE Młodsi uczniowie wzięli udział w prelekcji przygotowanej przez wychowawców, której towarzyszyły zadania interaktywne. Wszyscy uczniowie brali udział w pogadankach na temat bezpieczeństwa w sieci w ramach lekcji wychowawczych, pokazaliśmy także historię internetu. Klasa ósma, jako najstarsi, biorą udział od listopada w programie Przystań w sieci, w ramach którego poruszamy już dużo poważniejsze tematy związane z zagrożeniami i świadomym zachowaniem w sieci. To wszystko w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, my poświęciliśmy na to cały tydzień, bo temat jest niezwykle ważny.

 21-02-01
1. luty to kolejny ważny dzień dla pierwszoklasistów: pasowanie na czytelnika! Pani Joanna Eichhorn przygotowała przyjęcie w bibliotece z prawdziwego zdarzenia: były serpentyny, maski i szukanie tytułów książek w balonach! Każdy nowy czytelnik wypożyczył pierwszą książkę oraz został oprowadzony po naszej bibliotece szkolnej. Pani Joanna przedstawiła też, jak wygląda praca bibliotekarza. Uczniowie wykonywali ręcznie zakładki według własnego pomysłu, mamy nadzieję, że w ten sposób rozpocznie się wielka nowa czytelnicza przygoda dla naszych pierwszoklasistów.

 21-01-31 WOŚP  
W niedzielę 31.01.2021r. uczennice klasy 8 Julia Gierach i Małgosia Kopyto wraz z opiekunką naszego szkolnego wolontariatu panią Ramoną Kopyto swym zaangażowaniem wsparły zbiórkę funduszy podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziewczynom serdecznie dziękujemy za gorącą atmosferę i niegasnący entuzjazm mimo mroźnej, zimowej aury. To piękny gest bezinteresownej pomocy z Waszej strony!

 20-12-18  
FINAŁ AKCJI  #Razemnaswieta
W piątek dostarczyliśmy zebrane podarunki i życzenia dla oddziału dziecięcego - ZOL Ozimek. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za tak wielką pomoc i zaangażowanie w tym wydarzeniu!Pamiętajcie, dobro wraca podwójnie! Wesołych, spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia!

data wpisu: 20-12-09
KOLAŻE MIKOŁAJKOWE

data wpisu: 20-12-06

 

Pani Ania i pani Sandra przyłapały Świętego Mikołaja na gorącym uczynku… :)
Cieszymy się, że mimo obecnej sytuacji nie ominął naszej szkoły!
 
     


data wpisu: 20-11-13
 

data wpisu: 20-11-05      

MAŁA KSIĄŻKA-WIELKI CZŁOWIEK
Uczniowie klasy pierwszej otrzymali dziś wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii "Mała ksiązka-wielki człowiek", której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Pakiet zawiera książkę "Pierwsze abecadło" oraz broszurę informacyjną dla rodziców. Wierzymy, że czytanie dzieciom już od pierwszych miesięcy życia ma znaczenie.


data wpisu: 20-11-04  

CODE WEEK

Polska zajęła pierwsze miejsce w Europejskim Tygodniu Kodowania. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoje cegiełki do tego sukcesu, ponieważ w październiku braliśmy udział w dwóch wydarzeniach razem z najmłodszymi w ramach zajęć z kodowania. Dzieci już wiedzą, że to nie jest trudne, a zabawa z kolorowymi kubeczkami także może zamienić się w akcję kodowania. Wszyscy otrzymali certyfikaty uczestnictwa.

 

 


data wpisu: 20-10-20    

BYĆ JAK IGNACY

Być jak Ignacy "Nauka to przyszłość" to V edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. W tym roku nasza szkoła również bierze w nim udział, tym razem prowadzącą koło naukowe jest pani Beata Węgrzyn, zajęcia odbywają się w każdy piątek. Mamy nadzieję, że tematyka zajęć będzie niezwykle inspirująca dla naszych uczniów.

 

 


data wpisu: 20-10-16    

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW


Nasi kochani pierwszoklasiści mieli swoje największe święto w karierze szkolnej: ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA! Cieszymy się, że grono naszych uczniów powiększyło się o grupę fantastycznych dzieci, na pewno wniesiecie wiele radości i kreatywnych pomysłów w życie naszej społeczności. Niech motto uroczystości, którym są słowa Adama Mickiewicza, towarzyszy Wam przez kolejne osiem lat: "Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami".

 

 

 


     
data wpisu: 20-10-15

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października to święto Edukacji Narodowej, w naszej szkole akademia z tej okazji odbyła się w we wtorek. Pani Joanna Eichhorn oraz aktorzy z koła teatralnego naszej placówki przygotowali przedstawienie z dużą dawką humoru. Na ten rok szkolny możemy życzyć wszystkim i sobie tylko zdrowia!

 

 

 

 

 

 data wpisu: 20-10-06 ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony był także w naszej szkole! W piątek 02.10.2020 r. w rozgrywkach liczbowych wzięły udział klasy 4-8. W każdej z klas wyłoniony został MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA, dla wszystkich znalazły się matematyczne nagrody!

 

 

 

 

 


data wpisu: 20-09-30

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

30. września chłopcy obchodzili swoje święto. Z tej okazji opiekunowie SU wraz z niedawno utworzonym samorządem przygotowali bardzo ciekawy quiz dla naszych Panów. Wyłoniliśmy trzech zwycięzców, oto oni, "najlepsi z najlepszych":
        Paweł Wańczyk, kl. 6
        Dominik Gęśla, kl. 4
        Dominik Brommer, kl. 1.
Gratulujemy trafnych odpowiedzi w konkursie, pytania nie były proste! Każdy chłopak otrzymał mały upominek i usłyszał krótki wiersz na swój temat, kreatywny ten nasz SU! Najmłodsi (klasy 1 i 2) również świetnie się bawili w swoim gronie, to ich pierwsze wspólne święto obchodzone w szkole, rodzice i wychowawca sprawili, że będzie to niezapomniane wydarzenie. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

     


data wpisu: 20-09-28

WYBORY DO SU

24. września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego, do którego kandydowały trzy uczennice. Po krótkiej przemowie każdej z dziewcząt, uczniowie klas 3-8 oddali swój głos w tajnym głosowaniu. W piątek ogłoszone zostały wyniki, oto one:
                  przewodnicząca -         Julia Gierach, kl. 8
                  zastępca -                    Magdalena Kopyto, kl. 6
                  skarbnik -                    Wiktoria Gąszczak, kl. 8.
Serdecznie gratulujemy, mamy nadzieję, że cała społeczność szkolna będzie zadowolona z wyboru, a dziewczyny będą godnie reprezentować interesy wszystkich uczniów. W tym roku opiekunami SU są panie Anna Lenart, Sandra Góra oraz Mariola Tomala.


 
data wpisu: 20-09-23 SPRZĄTANIE ŚWIATA   

 Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. My zorganizowaliśmy ją 23. września. Cała szkoła uczestniczyła w akcji na terenie Bzinicy Starej i Bzinicy Nowej. Nasi uczniowie z zapałem napełniali worki, były bardzo ciężkie, ale pomogli nauczyciele i uczniowie starszych klas. Wysiłek się opłacił, za największą aktywność przysługuje nagroda, którą otrzymały klasa 6 za największe zbiory, klasa 8 za ogromną pomoc w transporcie śmieci oraz klasa 3 za najcięższy worek. Słowa uznania należą się wszystkim uczniom-dbamy o naszą planetę!

 
     
     
   

data wpisu: 20-09-21  NARODOWE CZYTANIE  

 5 września 2020 roku (sobota) odbyło się Narodowe Czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Naszą szkołę reprezentowała w Dobrodzieniu Pani Joasia Eichhorn, która przeczytała fragmenty dramatu.data wpisu: 20-09-17  DZIEŃ KROPKI   
         
  15. września to dzień odkrywania ukrytych talentów, a w naszej szkole upłynął pod znakiem kreatywności. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie uświadomili sobie, że w każdym z nich dżemie umiejętność, którą trzeba rozwijać. Wszyscy malowali palcami przepiękne rysunki i tworzyli własne projekty z kropek. Najmłodsi otrzymali tęczowe kredki w nagrodę za kolorowe prace, a wśród uczniów klas 4-8 zostały wręczone 4 nagrody za najlepsze prace:
        1. miejsce-Szymon Kurda z kl. 7
        2. miejsce-Alicja Bołdyzer z kl. 5
        3. miejsce-Daria Twardokęs z kl. 8
        wyróżnienie-Weronika Gąszczak z kl. 5
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy opiekunom SU za wspaniałe przedsięwzięcie! Każdy uczeń zaprojektował także własny symbol-kropkę, z których stworzyliśmy przypinki do koszulek.
 

 
     
 

data wpisu: 20-09-15 

Nasze pierwsze zajęcia z użyciem Ozobota! Uczniowie klas 1-3 biorą udział w innowacji w ramach programu Uczymy Dzieci Programować. Już na pierwszych zajęciach dzieci przekonały się, że kodowanie nie jest trudne. Programowaniem robota z użyciem specjalnych kodów będziemy zajmować się cały pierwszy semestr, drugi semestr postaramy się poświęcić na programowanie robota z pomocą komputera, mamy nadzieję, że zajęcia przy okazji nauki dostarczą dzieciom dużo frajdy!

 

 
 


data wpisu: 20-09-01 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO  2020 / 2021                                     Po długiej przerwie czas wrócić do nauki, cieszymy się, że znów wszyscy się spotkaliśmy. Szczególnie witamy w naszej placówce pierwszoklasistów, mamy nadzieję, że szybko zadomowicie się w naszej szkole i zyskacie wielu nowych znajomych, może będzie to czas pierwszych przyjaźni. Trzymamy za Was kciuki! Nowy rok szkolny to nowe wyzwania-jak zawsze, ale ten rok szkolny będzie inny, my mamy nadzieję, że w pełni bezpieczny, zachowajmy ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach.