AKTUALNOŚCI    2021/22   2020/21   2019/20

data wpisu: 20-07-09  POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW                                      
 

 
data wpisu: 20-04-08                                                           Prace dzieci naszej szkoły z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia
     
   
       
   
       

 
data wpisu: 20-03-04

BAL KARNAWAŁOWY
Tuż przed feriami odbył się w naszej szkole bal karnawałowy, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie. Podczas imprezy Samorząd Uczniowski zajął się rozdawaniem poczty walentynkowej. Brawa dla wszystkich za piękne przebrania i znakomitą zabawę! Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców oraz naszych niezastąpionych DJ-ów Rafała, Damiana, Darka i Mateusza!  

data wpisu: 20-02-07

TYDZIEŃ CZYTELNICZY
Przed feriami spotykaliśmy się z "Gorzką czekoladą", mamy nadzieję, że książka zaciekawiła naszych uczniów. Pani Ewelina Piekacz oraz nasi podopieczni: Weronika Szadach, Bartosz Bednarek i Magdalena Kopyto zaprezentowali poszczególne fragmenty opowiadania, które utworzyły całość. Organizatorka częstowała pyszną czekoladą, a kilku najaktywniejszych słuchaczy dostało tę słodką przekąskę w nagrodę. Wydarzenie miało na celu propagowanie czytelnictwa oraz umocnienie roli literatury jako moralnego kompasu i źródła inspiracji przy podejmowaniu decyzji.   

data wpisu: 20-02-06
DZIEŃ PIZZY
Wielu z nas dałoby się pokroić za kawałek pizzy, nic więc dziwnego, że ten okrągły przysmak doczekał się swojego międzynarodowego święta, które wypada 9. lutego. W naszej szkole ze względu na zbliżające się ferie przesunęliśmy obchody na 3. lutego. Było pysznie, a wszystko dzięki naszym uczniom, którym praca paliła się w rękach i pani Annie Lenart, która przygotowała warsztaty. Każdy przyniósł swoje ulubione produkty i mógł poczuć się jak prawdziwy pizzerman.

data wpisu: 20-01-23CODE WEEK 2019
Nasza innowacja "Kodowanie na dywanie" wpisała się świetnie w październikowe wydarzenie jakim jest Code Week czyli Europejski Tydzień Kodowania, w którym my także wzięliśmy udział. Właśnie otrzymaliśmy komplet certyfikatów, co motywuje nas do kontynuowania innowacji-przedłużamy ją do końca roku szkolnego. Brawa dla nauczycieli i uczniów!


data wpisu: 20-01-21

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy rodzinnie. Babcie i dziadkowie naszych uczniów mogli podziwiać swe utalentowane wnuki w przedstawieniu przygotowanym przez panią Annę Lenart. Był też czas na rozmowy, wspólne zdjęcia i kawałek ciasta przy kawie. 

data wpisu: 19-12-30

JASEŁKA
Grudzień upłynął nam nie tylko na nauce, ale także na przygotowaniach do Bożego Narodzenia. W świąteczną atmosferę wdrożyło nas wspólne pieczenie i zdobienie pierników, warsztaty tworzenia bombek choinkowych oraz występ naszych aktorów podczas Jasełek przygotowanych przez panią Krystynę Bryś. Przedstawienie i kolędowanie z przybyłymi gośćmi było pięknym podsumowaniem pracy całej społeczności szkolnej. Dziękujemy!

 
data wpisu: 19-12-16

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE
Niedawno świętowaliśmy Mikołajki, a już wkrótce Boże Narodzenie. Z tej okazji zorganizowaliśmy w naszej szkole warsztaty, podczas których uczniowie ozdabiali wedle swoich gustów ogromne bombki choinkowe. Powstały piękne dzieła, które na pewno ozdobią domowe drzewka. Wszystkim nam udzielił się świąteczny klimat. Wykonanie bombek wymaga wiele precyzji i kreatywności, ale tacy właśnie są nasi uczniowie: pełni pomysłów i artystycznie uzdolnieni. 

       

data wpisu: 19-12-03      
KODOWANIE NA DYWANIE
Nasi najmłodsi kodują bez wytchnienia! W każdym tygodniu nowy temat i nowe aktywności, wśród zagadnień w listopadzie znalazł się Dzień Pluszowego Misia, Dzień dla Polski i wiele innych. Pamiętajmy, że kodowanie to pierwszy krok do nauki programowania i robotyki, kto wie, kim zostaną nasi mali naukowcy?    
     
     


data wpisu: 19-11-27

ANDRZEJKI
Piątek upłynął w naszej szkole w towarzystwie wróżb i przepowiedni. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Samorząd Uczniowski i panią Irenę Maśniak - opiekuna SU. Bardzo dziękujemy za świetną zabawę, także Radzie Rodziców i wszystkim, którzy włożyli w to swoją pracę.


data wpisu: 19-11-27

  
      Konkurs biblioteczny      data wpisu: 19-11-20

Niedawno został zorganizowany w naszej szkole konkurs biblioteczny na hasło promujące czytelnictwo. Po ocenie zgłoszonych prac wyróżnienie otrzymały: Anna Feliks z klasy I, Julia Feliks z klasy IV, Alicja Bołdyzer z klasy IV. Nagrody rozdane, serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział!
 

data wpisu: 19-11-13


Wieczornica dla Niepodległej


 13 listopada o godz. 16.30 spotkaliśmy się, aby świętować rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. "Rota" i "Legiony" to tylko niektóre z utworów patriotycznych wykonane przez naszych znakomitych artystów podczas uroczystości. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i uczestniczyli w wydarzeniu.data wpisu: 19-11-08
 

Szkoła do hymnu

W tym roku, podobnie jak w zeszłym, zaśpiewaliśmy o symbolicznej godz. 11.11 hymn państwowy biorąc tym samym udział w akcji MEN "Szkoła do hymnu". Wydarzenie zostało zorganizowane, aby upamiętnić odzyskanie niepodległości, w tym roku obchodzimy 101. rocznicę, z okazji której organizujemy Wieczornicę dla Niepodległej. Serdecznie zapraszamy społeczność lokalną 13 listopada o godz. 16.30.
 


data wpisu: 19-10-29
  LAS W POEZJI

 29. października odbył się coroczny konkurs recytatorski "Las w poezji" w Zawadzkiem. Konkurencja była ogromna, naszą szkołę reprezentowali dumnie: Daria Sowa z kl. III, Krzysztof Bednarek z kl. II oraz Wojciech Basa z kl. II. Wiersze w wykonaniu naszych uczniów brzmiały cudownie, nad przygotowaniami czuwały panie Anna Lenart i Krystyna Bryś.


<<<<< zobacz film>>>>>
        ▼▼▼▼▼
 
     


data wpisu: 19-10-27    
SZKOŁA PAMIĘTA
W tym roku, 25 października, wzięliśmy udział w akcji MEN "Szkoła pamięta", której celem są działania upamiętniające ważne postaci i wydarzenia. Organizatorem przedsięwzięcia w naszej placówce była pani Ewelina Piekacz, która podczas krótkiej prelekcji przypomniała nam o istotnych miejscach pamięci w naszym regionie. Następnie całą szkołą udaliśmy się na pobliski cmentarz ewangelicki, aby zapalić symboliczne światełka na grobach.

data wpisu: 19-10-21      
Wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego (17.10.2019) można zaliczyć do bardzo udanych. Uczniowie wrócili zadowoleni i trochę zmęczeni, ale było warto dla pięknych jesiennych widoków . Program wycieczki był bardzo intensywny:
1.  Zwiedzanie Jaskini Łokietka  z przewodnikiem
2.  Spacer niebieskim szlakiem przez Wąwóz Ciasne Skałki
3.  Brama Krakowska, Źródełko Miłości, Jaskinia Krowia  
4.  Przejście na punkt widokowy – Jonaszówka i Skała Rękawica 
5.  Spacer Doliną Prądnika – przez zabudowania historyczne i uzdrowiskowe Ojcowa w tym obok ruin Zamku w Ojcowie
6.  Kapliczka na Wodzie
7.  Przejazd do Pieskowej Skały
8.  Zamek w Pieskowej Skale – poznanie historii zwiedzanie dziedzińca
9.  Spacer do Maczugi Herkulesa .


       
data wpisu: 19-10-18


UNIWERSYTET DZIECI

Klasa VII przystąpiła do projektu: Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?, którego organizatorem jest Uniwersytet Dzieci. Zadaniem wychowawcy jest przeprowadzenie 8 lekcji wychowawczych, by uczniowie nauczyli się rozpoznawać, oswajać i wyrażać emocje. Pierwsze zajęcia już za nimi, a temat brzmiał: Dlaczego czasem lepiej w drużynie? Pani Ewelina Piekacz (wychowawca klasy VII) rozpoczęła lekcję od zdefiniowania słowa: drużyna. Następnie uczniowie obejrzeli krótki film: Czy wszyscy muszą się lubić w drużynie? Po krótkiej dyskusji grupa wzięła się do pracy. Od razu na czele drużyny stanęła Julia, rozdzieliła obowiązki, pozostali zaakceptowali jej dowodzenie. Powstał projekt maszyny o nazwie: roboinatorka. Następnie z przyniesionych materiałów skonstruowali model maszyny, zgodnie z projektem. Trzem dziewczynom „robota paliła się w rękach”, pozostali upiększali projekt, doradzając koleżankom. Drużyna osiągnęła swój cel – stworzyli maszynę, która ułatwiłaby życie nie jednemu z nas.
 


data wpisu: 19-10-16    
     
"Kodowanie na dywanie" - ciąg dalszy. Jak co tydzień uczniowie klasy 2 i 3 zmagali się z nowymi zadaniami, tym razem tematem była jesień na talerzu... brzmi smacznie i kolorowo! Uczniowie radzą sobie bardzo dobrze z każdym ćwiczeniem, zarówno w grupach, jak indywidualnie. 
     

 
data wpisu: 19-10-15  
 
Dziś ważny dzień dla naszych najmłodszych uczniów: pasowanie pierwszoklasistów. Anna Feliks i Marcin Bołdyzer stali się oficjalnie członkami naszej małej społeczności szkolnej. Przygotowaniami do tego wielkiego wydarzenia zajęła się wychowawczyni klasy I pani Grażyna Dubiel, nie obyło się bez prezentów od Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców. Mamy nadzieję, że dobrze zapamiętacie tę uroczystość, a my jesteśmy dumni, że zasilicie grono naszych uczniów. Już dziś mogliśmy zauważyć, że jesteście pracowici jak mrówki, byliście wspaniale przygotowani do ślubowania. W tym dniu uczciliśmy także Dzień Edukacji Narodowej, bardzo dziękujemy naszym uczniom za moc życzeń i kwiatów, pamiętajcie, że to nasze wspólne święto. Piękne przedstawienie wieńczące imprezę przygotowała pani Krystyna Bryś wraz z grupą aktorów koła teatralnego.    
     
   
     
     


data wpisu: 19-10-10


"80 dni dookoła świata" to tytuł musicalu w wykonaniu Teatru Moich Marzeń, który mogli podziwiać dzisiaj uczniowie całej szkoły. Spektakl dostarczył nam wielu cudownych przeżyć i wrażeń. Nasi młodzi widzowie byli bardzo zadowoleni. Odwiedzajcie teatr tak często, jak to możliwe!  
 
     
data wpisu: 19-10-07

 W Akademii Pana Kleksa:
 Uczennice klasy IV na czas omawiania lektury stały się uczennicami Akademii pana Kleksa. Nie spotkały profesora, jednak otrzymały od niego listy ze wskazówkami dotyczącymi pracy w jego szkole. Zajęcia w Akademii zostały rozplanowane na pięć przedmiotów, tj. kleksografię, geografię, rupieciarnię, kolorystykę oraz lekcję przędzenia liter. Uczennice pracowały przy wybranym stanowisku zgodnie z instrukcją. W trakcie zajęć młode sympatyczki szkoły pana Kleksa sprawdziły się w tworzeniu instrukcji, zmierzyły się z opisem miejsca i postaci, pracując na konkretnych fragmentach lektury, przećwiczyły redagowanie kartek pocztowych oraz zadawanie celowych i wnikliwych pytań. Przecież nigdzie dzieci nie uczą się tak chętnie, jak w Akademii pana Kleksa:)

data wpisu: 19-10-03

  Jesteśmy laureatami konkursu #OSEWyzwanie 1606 szkół z całej Polski zgłosiło się do konkursu, organizowanego przez NASK i Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Nagrodą w konkursie są mobilne pracownie multimedialne, które będą wsparciem przy prowadzeniu lekcji i korzystaniu z internetowych zasobów edukacyjnych. W konkursie mogły wziąć udział szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek. My spełniliśmy wszystkie warunki, chcemy bardzo podziękować naszym uczennicom za ogromną pomoc: Magdalenie Kopeć z kl. 8 za zgłoszenie nauczyciela do OSEHero oraz Wiktorii Gąszczak z kl. 7 autorce pracy "Smart szkoła".
Tutaj można sprawdzić listę laureatów:
https://ose.gov.pl/konkurs-osewyzwanie

 

data wpisu: 19-10-01


Kolejna porcja zdjęć z zajęć z kodowania dla najmłodszych pod okiem pań Krystyny Bryś i Anny Lenart #uczymydzieciprogramować. Wielkimi krokami zbliża się... #codeweek
data wpisu: 19-09-30Dzień Chłopaka w naszej szkole. Wszystkiego najlepszego Panowie! Dziękujemy SU za organizację kameralnej uroczystości i upominki.


     
data wpisu: 19-09-17

Niezwykła lekcja historii: Uczennice klasy IV wzięły udział w nietypowej lekcji historii - „Wczoraj i dziś”. Dzięki niezwykłym ludziom, kochającym starocie, każda dziewczyna mogła znaleźć coś interesującego dla siebie. Zobaczyć, jak dawniej ludzie radzili sobie z codziennością, np. prasowali ubrania, gotowali wodę, wkręcali śruby do drewna, kapali się itd. Już od progu czuć niezwykły klimat i pasję tych ludzi. Każdy przedmiot w tym miejscu ma zarówno ogromną wartość historyczną, jak również sentymentalną. Dziękujemy.  

   

data wpisu: 19-09-11    
Nasze pierwsze działania związane z kodowaniem przeprowadzone były w klasach 1-4, część podczas zajęć języka mniejszości narodowej (zabawy kolorami), część podczas kółka przedmiotowego dla edukacji wczesnoszkolnej. Jak widać można kodować na kartkach z użyciem kredek, z pomocą wydrukowanych obrazków, ale przede wszystkim na wirtualnej macie do kodowania, z którą można pracować indywidualnie na komputerach lub w grupach na tablicy multimedialnej.

     
data wpisu: 19-09-08


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tegorocznym Narodowym Czytaniu. Tym razem były to nowele. Wybraliśmy i przedstawiliśmy fragmenty "Katarynki" Bolesława Prusa. Naszą szkołę reprezentowali: Magda Kopyto, Bartek Bednarek i pani Asia Eichhorn.data wpisu: 19-09-07    
Nasza szkoła bierze udział w IV edycji programu #uczymydzieciprogramować. Zachęcamy do zapoznania się z treściami, a rodziców do ćwiczenia z dziećmi od najmłodszych lat programowania i kodowania, bo nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. W programie wezmą udział nie tylko najmłodsi z klas 1-3, ale także uczniowie drugiego etapu edukacyjnego. W październiku (5-20) bierzemy udział w evencie #codeweek czyli Europejskim Tygodniu Kodowania 2019. Będziemy starać się publikować tak często, jak to możliwe relacje z zajęć. Trzymajcie za nas kciuki, bo wszystko wiąże się ze zdobyciem ciekawych nagród. https://uczymydzieciprogramowac.pl/pl#o-programie
 
data wpisu: 19-09-05    
Otrzymaliśmy list z gratulacjami i informacją o wylosowaniu czterech osób, którym jury konkursu przydzieliło nagrody-są nimi praktyczne powerbanki, które często przydają się w podróży, np. gdy rozładuje się telefon Oto lista nagrodzonych: 1.Krzysztof Bednarek kl.2 2.Julia Feliks kl.4 3.Dariusz Twardokęs kl.6 4.Julia Gierach kl.7 Serdecznie gratuluję wszystkim i dziękuję za udział uczniów całej szkoły, niestety nagrody są tylko cztery. Wyniki zeszłorocznego konkursu "bawarskiego" https://www.oestlichenachbarn.bayern/home.html

  Dnia 02.09.2019 o godzinie 9.00 powitaliśmy nowy rok szkolny 2019 / 2020 ! 
   
   
   

Realizacja zadań szkoły
Wpisany przez Administrator   
piątek, 31 maja 2019 10:55

Rok szkolny 2018/19
Konkursy przedmiotowe, sportowe i inne. I półrocze.

1 .Szkolny etap diecezjalnego konkursu z religii Żak
2. Erlebniareise mit Deutsch
(J. niemiecki Kl. IV-VIII)
3. Podania i legendy śląskie po niemiecku Kl. VIII
4. Szkolny konkurs językowo - świąteczny
5. Najpiękniejsza choinka- konkurs międzyklasowy zorganizowany przez SU
6. Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa – konkurs biblioteczny
7. Laurka dla niepodległej – konkurs plastyczny dla klas młodszych
8. Konkurs wiedzy o hymnie Polski – konkurs dla klas IV-VIII
9. Konkurs strażacki – eliminacje szkolne
10. Gminne i powiatowe biegi przełajowe
11. Konkurs piosenki patriotycznej
 
WYCIECZKI
 
1. Kino Helios Opole
2. Nadleśnictwo Dębie – Święto Drzewa
3. Park Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie
4. MDK w Lublińcu – spektakl „Królowa Śniegu
5. MDK w Lublińcu – film „Grinch 2” oraz Wesołe miasteczko
6. Park Trampolin „Odskocznia” Opole
7. Warszawa – Centrum Nauki Kopernik
 
Inne przedsięwzięcia, akcje itd.
 
1.Narodowe czytanie „ Przedwiośnie” S. Żeromski.
2.Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
3. Warsztaty projektowe – Zaczarowany Świat odkrywców sekretów.
4. Śpiewnie dla Niepodległej na rynku w Dobrodzieniu.
5. Pasowanie na ucznia.
6. Odwiedziny grobów zasłużonych i poległych za Ojczyznę.
7. Bieg niepodległościowy.
8. Wieczornica „ Niepodległa łączy pokolenia”- uroczystość środowiskowa.
9. Wróżby andrzejkowe.
10.Jasełka ” Dary Świętego Mikołaja”- uroczystość środowiskowa.
11. Udział w WOŚP.
12. Spotkanie ze strażakami z Główczyc – udzielanie I pomocy.