AKTUALNOŚCI  2022/23  2021/22   2020/21   2019/20
data wpisu: 2022-06-24    
zakończenie roku szkolnego 2021 / 2022
Kolejny rok szkolny za nami. Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za udany rok jednocześnie życząc spokojnych i bezpiecznych wakacji. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszej akademii
 
   

data wpisu: 2022-06-23 Jojo  
  Jojo, świetna zabawa dla małych i dużych. Dziś w ostatnim dniu zajęć lekcyjnych nasi uczniowie mieli okazję poćwiczyć sztuczki samodzielnie ozdobionym jojo.  

data wpisu: 2022-06-22 Dzień Czekolady  
  Czekolada - kto jej nie lubi? Na pewno nie nasi uczniowie. Dzień Czekolady za nami; było pysznie i wesoło.  

data wpisu: 2022-06-21 Dzień Sportu  
Aktywność fizyczna to ważna sprawa. Dbając o kondycję naszych uczniów dziś odbył się Dzień Sportu. Z tej okazji na naszych uczniów czekały zawody w różnych konkurencjach.

RZUT DO KOSZA
dziewczęta klas młodszych 1 miejsce: Nadia P. kl.3 2 miejsce: Lena P. kl.2 3 miejsce: Anna F. kl.3 dziewczęta klas starszych: 1 miejsce: Milena P. kl. 7 2 miejsce: Daria S. kl.5 3 miejsce: Milena T. kl.7 chłopcy klas młodszych 1 miejsce: Krzysztof B. kl.4 2 miejsce: Dominik B. kl.2 3 miejsce: Kacper K. kl.2 chłopcy klas starszych 1 miejsce: Dominik G. kl.5 2 miejsce: Szymon K. kl.8 3 miejsce: Bartosz B. kl.8

STRZAŁ NA BRAMKĘ
 chłopcy klas młodszych 1 miejsce: Marcin B. kl.3 2 miejsce: Kacper T. kl.4 3 miejsce: Kacper K. kl.2 chłopcy klas starszych 1 miejsce: Dariusz T. kl.8 2 miejsce: Nazar H. kl.5 3 miejsce: Filip M. kl.5

BIEG NA 50M
dziewczęta klas młodszych 1 miejsce: Lena G. kl.2 2 miejsce: Lena P. kl.2 3 miejsce: Anna F. kl.3 dziewczęta klas starszych 1 miejsce: Milena T. kl.7 2 miejsce: Daria S. kl.5 3 miejsce: Weronika G. kl.6 chłopcy klas młodszych 1 miejsce: Wojciech B. kl.4 2 miejsce: Kacper T. kl.4 3 miejsce: Krzysztof B. kl.4 chłopcy klas starszych 1 miejsce: Łukasz F. kl.7 2 miejsce: Dariusz T. kl.8 3 miejsce: Szymon K. kl.8

Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim uczestnikom gratulujemy zapału i zaangażowania. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
 
       
       
   


data wpisu: 2022-06-20 wizyta w stadninie- materiał filmowy
     


data wpisu: 2022-06-20 wizyta w stadninie - fotorelacja  
20 czerwca na zaproszenie Pani Karoliny Szadach nasi uczniowie gościli w #StajniaBzinicaNowa. Gdzie przekonali się na czym polega hodowla i pielęgnacja koni. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, pouczającą lekcję i wspaniale spędzone przedpołudnie.
 
 
 
 
     

data wpisu: 2022-06-14 Międzyszkolny turniej piłki nożnej  
14 czerwca br. na przyszkolnym boisku w NSP Bzinica Stara odbył się międzyszkolny turniej piłki nożnej. Zwycięzcami okazali się reprezentanci PSP Pludry. Drugie miejsce zajęła drużyna SP Lisowice. Trzecia lokata stała się udziałem gospodarzy, czyli NSP Bzinica Stara. Gratulujemy serdecznie i dziękujemy za zaangażowanie tak zawodnikom, jak i kibicom.
 
   
     
     
   

 
data wpisu: 2022-06-01 Piknik rodzinny 
II Piknik Rodzinny w NSP Bzinica Stara to już wspomnienie. Świetna zabawa i piękna pogoda towarzyszyły nam przez cały dzień.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
   
 
   
   
     
     

 
data wpisu: 2022-05-20 DORADZTWO ZAWODOWE  #2 
W piątek, 20 maja, uczniowie klasy 8 odwiedzili firmę "Zielony Parapet" znajdującą się w Bzinicy Nowej. Była to wycieczka zawodoznawcza. Poszczególne stanowiska pracy prezentowali p. Ewa i pan Maciej. Uczniowie poznali środowisko pracy, a także proces przygotowania rośliny do wysyłki. Dziękujemy za sporą dawkę wiedzy w bardzo miłej atmosferze.


data wpisu: 2022-05-13
DORADZTWO ZAWODOWE  #1
W ramach doradztwa zawodowego uczniowie klasy 8 zwiedzili zakład stolarski MDM Nowoczesne Meble w Bzinicy Starej. Celem wyjścia było poznanie specyfiki pracy stolarza. Uczniowie dowiedzieli się jakie wymagania muszą spełniać kandydaci, a także zobaczyli proces produkcji mebli. Serdecznie dziękujemy właścicielowi, panu Damianowi, za ciepłe przyjęcie.
 
data wpisu: 2022-04-22 DZIEŃ EKOLOGII  

Na naszych uczniów czekało mnóstwo atrakcji w związku z Dniem Ziemi, który obchodziliśmy pod nazwą "Dnia Ekologii". Dzień wcześniej została zorganizowana gra terenowa, w której uczniowie byli podzieleni na drużynę "chowaczy" i drużynę "szukaczy". 22.04. uczniowie m.in. -wysiewali koperek do specjalnie przygotowanych pojemników w ramach akcji
#ZDROWOROSNA -stworzyli własny "Mural dla Ziemi" -posprzątali najbliższy szkole kawałek świata w ramach akcji #ZMIENIAMYOTOCZENIENALEPSZE #KRECINASRECYKLING -oraz mogli się wykazać sprawnością fizyczną podczas rozrywek sportowych na sali gimnastycznej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego pełnego emocji dnia.  


   


data wpisu: 2022-04-13    
WYCIECZKA  
Sztolnia Czarnego Pstrąga, Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach i Muzeum Edyty Stein w Lublińcu to atrakcje, jakie czekały na naszych uczniów w czasie wycieczki zorganizowanej dzięki przedsięwzięciu "Poznaj Polskę ". To był ekscytujący dzień pełen wrażeń.    
       


data wpisu: 2022-04-08   Konkurs recytatorski    
8 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobrodzieniu odbyły się gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Feliks, która otrzymała wyróżnienie, Filip Meinel, który zajął 2 miejsce, kwalifikując się tym do etapu powiatowego oraz Magdalena Kopyto, która również zajęła 2 miejsce i reprezentowała nas w etapie powiatowym. Finał Konkursu Recytatorskiego "Wierszem i prozą" zakończyliśmy w Oleśnie. Uczeń naszej szkoły Filip Meinel zdobył wyróżnienie. Serdeczne gratulacje dla naszych uczniów i nauczycieli przygotowujących: Anny Lenart i Joanny Eichhorn.


data wpisu: 2022-03-25 KONFRONTACJE TEATRALNE
25 marca br. uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w VIII Dobrodzieńskich Konfrontacjach Teatralnych. Mieli świetną możliwość wystąpienia na prawdziwej scenie i pokazania umiejętności aktorskich ćwiczonych na zajęciach w szkole pod opieką pani Joanny Eichhorn.

data wpisu: 2022-03-22
Światowy dzień wody
Z okazji Światowego Dnia Wody z PAH, przypadającego na 22 marca, uczniowie, w czasie lekcji geografii, wzbogacili swoją wiedzę na temat zasobów wody na całym świecie. Głównym celem było zwrócenie uwagi na oszczędzanie wody przez każdego z nas.data wpisu: 2022-03-22

AKADEMIA KUBUSIA PUCHATKA

 
We wtorek 22 marca już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do udziału w programie edukacyjnym "Akademia Bezpiecznego Puchatka". Akcja uzyskała patronat honorowy Komendanta Głównego Policji oraz Kuratoriów Oświaty w Polsce. Celem Puchatkowego programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań na drodze, w domu, w szkole, na wycieczce oraz w relacjach z rówieśnikami. W ramach programu uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach oraz oglądali filmy edukacyjne o tematyce bezpieczeństwa. W dniu dzisiejszym uczniowie również wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, z których mogą spotkać się na co dzień. Dzieci spisały się na medal - doskonale znali odpowiedzi i najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa. Szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w programie.

data wpisu: 2022-03-22

Dzień ze zdrowym śniadaniem

 
22 marca to kolejny dzień ze zdrowym drugim śniadaniem! Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji wczorajszego Pierwszego Dnia Wiosny paniom Kamili Gniadek, Ewie Feliks, Urszuli Feliks i Alicji Gierach.


data wpisu: 2022-03-21 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY  
WIOSNA Zdrowe śniadanie, zabawy z rebusami, zumba i konkurs na Miss i Mister Wiosny oto jak nasi uczniowie świętowali nadejście cieplejszej pory roku... Gratulujemy Nadii Paruzel z klasy 3 tytułu Miss Wiosny, Weronice Gąszczak z klasy 6 tytułu Wice Miss Wiosny oraz Dawidowi Cisińskiemu z klasy 2 tytułu Mister Wiosny.      
       
       
       
       
       
       
         

data wpisu: 2022-03-14 DZIEŃ LICZBY PI  
14 marca to dzień liczby Pi, a także rocznica urodzin Alberta Einsteina. W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień z wszystkimi uczniami, małymi i dużymi. Klasy 2 i 3 zmagały się z rebusami z liczbą Pi, świetnie im poszło odgadywali w mig ukryte wyrazy. Z kolei uczniowie klas 4-8 mieli za zadanie zmierzyć obwód kół z papieru, następnie długość obwodu podzielić przez długość średnicy tego koła. Najbliżej magicznej liczby Pi była klasa7. Kolejnym wyzwaniem dla wszystkich uczniów było znalezienie jak największej ilości słów zaczynających się od liter Pi. Cała szkoła była w tym rewelacyjna, nawet najmłodsi wykazali się dużą znajomością szukanych słów. Na koniec klasy odgadywały co kryje się w zagadkach logicznych, odgadywali z prędkością światła. Podsumowaniem dzisiejszego dnia liczby Pi były nagrody dla najlepszych, choć trudno było ich wyłonić ponieważ wszyscy uczniowie byli po prostu świetni.

     
   
     

data wpisu: 2022-03-12      
ZBIÓRKA NAKRĘTEK c.d.

12 marca kolejne worki z nakrętkami zostały przekazane dla Wiktorka Sikory z Myśliny

data wpisu: 2022-03-11    
GOŚĆ W SZKOLE  
11 marca gościem siódmoklasistów była pani Agnieszka Hurnik - dyrektor Domu Kultury w Dobrodzieniu. Uczniowie poznali tajniki zawodu aktora, a także rodzaje lalek występujących w spektaklach, np. pacynki, kukiełki, jawajki. Serdecznie dziękujemy za tak inspirujące spotkanie.


data wpisu: 2022-03-09      
KONKURS WIEDZY O HARRYM POTTERZE ROZSTRZYGNIĘTY

Składamy serdeczne gratulacje Milenie Płonce, uczennicy klasy 7, która zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Harrym Potterze Gratulacje!!! Nagrody ufundował organizator konkursu oraz Rada Rodziców za co dziękujemy.

data wpisu: 2022-03-09 DZIEŃ KOBIET  
Dzień Kobiet świętowany również w naszej szkole. Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski ufundowały upominki dla uczennic. Wszystkim kobietom tym małym i dużym życzymy wszystkiego co najlepsze.


data wpisu: 2022-03-04 ZBIÓRKA DLA UKRAINY  
4 marca zakończyła się trwająca tydzień zbiórka pomocowa dla potrzebujących z Ukrainy. Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Rezultaty pozytywnie nas zaskoczyły. Wszystkie dary pojechały dziś do OSP Dobrodzień skąd zostaną przekazane dalej. Jeszcze raz SERDECZNIE DZIĘKUJEMY    
     

data wpisu: 2022-03-03 DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU  
     

data wpisu: 2022-03-01 BAL KARNAWAŁOWY  
1 marca odbył się bal ostatkowy. Wspaniała zabawa, głośna muzyka i... wybory Króla i Królowej Balu. W kategorii klas młodszych zwyciężyli Nadia Paruzel i Filip Koziarski z klasy 3, a w kategorii klas starszych Magdalena Kopyto i Konrad Koziarski z klasy 7. Zwycięzcom gratulujemy zaszczytu, zaś pozostałym uczniom dziękujemy za przygotowane stroje i cudowną atmosferę.
     
     
     

data wpisu: 2022-02-25 RANDKA Z KSIĄŻKĄ  
Przez cały tydzień od 21 do 25 lutego trwała "Randka z książką". Z tej okazji zostały stworzone romantyczne warunki... Chętni czytelnicy mogli korzystać do woli z przygotowanego kąta czytelniczego, który został urządzony dzięki Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Dobrodzieniu skąd wypożyczyliśmy pufy i worki

data wpisu: 2022-02-24 TŁUSTY CZWARTEK  
 Dziękujemy Radzie Rodziców za słodki poczęstunek


data wpisu: 2022-02-16 UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ  
W I semestrze uczniowie klas II i III podczas zajęć dodatkowych z kodowania realizowali ogólnopolski program „Uczymy dzieci programować”. Uczyli się kodowania i programowania bez użycia komputera - bawiąc się kubeczkami, kodując na macie do kodowania czy też pracując z robotem – ozobotem, któremu samodzielne układali z puzzli trasy do przejścia czy też rysowali je według poszczególnych kodów. Dzieci korzystały również z komputera i aplikacji, w których znajdowała się wirtualna tablica do kodowania czy też wirtualne puzzle i symulator robota. Dzięki tym zajęciom uczniowie doskonale sobie radzą z kodowaniem i programowaniem oraz obsługą ozobota.  
     
       
         
     
     
   


data wpisu: 2022-02-16 UDZIAŁ W PROJEKCIE EKOEKSPERYMENTIUM
 W I semestrze  uczniowie klasy II podczas zajęć świetlicowych brali aktywny udział w projekcie „Ekoeksperymentium”, którego głównym celem było uczenie się i rozwijanie dobrych praktyk ekologicznych  i proklimatycznych u dzieci. Uczniowie dowiedzieli się jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę – wszystko w formie gier online, które wykonywali grupowo na monitorze interaktywnym. Odwiedzali poszczególne interaktywne pomieszczenia- łazienkę, kuchnię, salon, pokój Róży,  gdzie ukryte były zagadki. Za każde ukończenie gry w danym pomieszczeniu uczniowie byli nagradzani wirtualnymi pucharami, odznakami i medalami.  
     


data wpisu: 2022-02-15 EKOWALENTYNKI  
14 lutego w naszej szkole odbyło się podsumowanie akcji EKOWALENTYNKI której celem było zebranie jak największej ilości zużytych baterii oraz małych elektrośmieci.


 
data wpisu: 2021-12-16

Jasełka 2021

 
Mamy zaszczyt przedstawić nagranie "Jasełek" w wykonaniu aktorów koła teatralnego klas młodszych. Zapraszamy także do obejrzenia kandydatów do nagrody na najlepszy teledysk świąteczno-zimowy.
klasa 2 klasa 3 klasa 4
klasa 5 klasa 6
klasa 7 klasa 8


 
data wpisu: 2021-12-1

  Boże Narodzenie w szkole

 
Dziś świętowaliśmy Boże Narodzenie w szkole. Uczniowie i uczennice wszystkich klas spotkali się na klasowych wigiliach, następnie obejrzeli "Jasełka" w wykonaniu aktorów kółka teatralnego klas młodszych, po których mieli okazję wspólnie kolędować. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia...      
     
   
 
     
   
   
 

 
data wpisu: 2021-12-1

  Konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową

 
Dnia 15.12.2021r. został rozstrzygnięty konkurs na „Najładniejszą ozdobę choinkową”. Uczniowie byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: klasy II-IV i V-VIII. W kategorii pierwszej I miejsce zajęła Lena Gniadek z klasy II a wyróżnienie Nadia Paruzel z klasy III. W kategorii klas starszych zwyciężyła Julia Feliks z klasy VI a wyróżnienie otrzymał Dominik Gęśla z klasy V. Wszystkie wykonane przez dzieci ozdoby choinkowe zawisły na szkolnej choince znajdującej się na parterze. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


 
data wpisu: 2021-12-14 

  Spotkanie z pszczelarzem

 
14 grudnia nasza szkołę odwiedził pszczelarz, który wtajemniczył naszych uczniów w tajniki hodowli pszczół oraz wykorzystania produktów pszczelich. W czasie warsztatów dzieciaki miały okazję obejrzeć pszczelą zimowlę oraz samodzielnie wykonać świeczki z wosku pszczelego. SERDECZNIE DZIEKUJEMY


 
data wpisu: 2021-12-07 

  Mikołajki

 
I naszej szkoły nie ominął Święty Mikołaj. Uczniowie bardzo dziękują za słodkości.


 
data wpisu: 2021-11-29  

  ANDRZEJKOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK ...

 
 ... miał miejsce w poniedziałek 29 listopada. Uczniowie naszej szkoły kultywowali tradycje andrzejkowe przebrani za postacie z ulubionych baśni i bajek, a wszystko przy dźwiękach muzyki. Śmiechom nie było końca. Zresztą zobaczcie sami...     
       
     
     
     
     


 
data wpisu: 2021-11-26 

Warsztaty Eko-Edukacja  

 
W piątek 26 listopada w naszej szkole gościliśmy Pana Marka Łabno zajmującego się projektem "Eko-Edukacja". W czasie przeprowadzonych warsztatów nasi uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo segregować odpady oraz czym jest recykling i jak dbać o środowisko, aby jak najdłużej cieszyć się pięknem naszej planety. Serdecznie dziękujemy.
     
   
   
   data wpisu: 2021-11-20 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka  
20 listopada to wyjątkowa data - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia I solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Również nasi uczniowie pokazali swoją solidarność z dziećmi całego świata przychodząc w tym dniu w niebieskim ubraniu oraz biorąc udział w warsztatach na temat praw dziecka.


data wpisu: 2021-11-10

 

Święto Niepodległości    

 

Nasi uczniowie 10 listopada uczcili 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu dziewczęta z klas starszych przedstawiły montaż słowno-muzyczny. NIECH ŻYJE NIEPODLEGŁA POLSKA!!!    

 

 


data wpisu: 2021-11-08

MARTINSTAG

8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole dzień Świętego Marcina, choć była to tylko namiastka wydarzeń mających miejsce w Niemczech czy w rodzimym Poznaniu, które będą miały miejsce 11. listopada. Nasi uczniowie mieli okazję spróbować tradycyjnego wypieku, czyli rogalika z białym makiem. W tym dniu odbył się też konkurs na najpiękniejszą Martinslaterne, który wygrała Ania Bejm z klasy 6. Gratulujemy wszystkim, którzy stworzyli małe dzieła sztuki i dziękujemy za duże zainteresowanie. Oczywiście każdy otrzymał nagrodę za ogrom pracy włożony w wykonanie latarenki. W tym dniu towarzyszyły nam także lekcje tematyczne na temat legendy i tradycji związanych z obchodami Martinstag.

  

 
   


data wpisu: 2021-11-05

Aktywna lekcja historii

Historia wcale nie musi być nudna, udowodnił to dziś nasz gość Pan Grzegorz Kamiński historyk, modelarz i wieloletni nauczyciel. Dzięki przychylności Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Bzinica Stara, Bzinica Nowa, Bąki, Kolejka nasi uczniowie wzięli dziś udział w lekcji o kampanii wrześniowej 1939 roku oraz w prelekcji multimedialnej na temat walk Polaków o odzyskanie niepodległości. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas
     
   
     
       

data wpisu: 2021-11-03 Wycieczka do Mosznej

MOSZNA!!! Cudowny zakątek Opolszczyzny, który mieliśmy dziś okazję odwiedzić dzięki udziałowi w projekcie "Śladami bioróżnorodności w sercu Opolszczyzny". Nasi uczniowie oprócz tego, że mogli zobaczyć piękny park zamkowy oraz oranżerię wzięli udział w warsztatach na których dowiedzieli się jak ważna jest bioróżnorodność dla prawidłowego funkcjonowania naszej planety. Złota polska jesień nas nie zawiodła dzięki czemu widoki mieliśmy bajkowedata wpisu: 2021-10-29 Dzień Dyni
W piątek 29 października świętowaliśmy Dzień Dyni. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w dyskusji na temat dyni oraz grach i zabawach tematycznie związanymi z dynią. Ogłoszono również wyniki konkursów. Zwycięzcami konkursu na najładniejszą jesienną dekorację sali została klasa 7.  Natomiast w konkursie na najładniej wyciętą dynię w kategorii klas młodszych wygrała Lena Pielczyk z klasy 2, a w kategorii klas starszych Julia Feliks z klasy 6. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i udział, a zwycięzcom gratulujemy wygranej.
   
         


data wpisu: 2021-10-28 Szkoła Pamięta
28 października nasi uczniowie odwiedzili cmentarz ewangelicki w Bzinicy Nowej i w ramach akcji Szkoła Pamięta zapalili znicze na grobie Karliny Kleinert naszej śląskiej Karolinki


data wpisu: 2021-10-22 CODE WEEK
W dniach 18-22 października br. uczniowie naszej szkoły brali udział w wydarzeniach związanych z akcją CODE WEEK 2021. Dzięki temu doskonalili swoje umiejętności z zakresu kodowania przy okazji świetnie się bawiąc.


data wpisu: 2021-10-14 Dzień Nauczyciela
14 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wszystkim Nauczycielom, uczniom oraz pracownikom administracyjnym szkoły życzymy wszelkiej pomyślności, wytrwałości i wielu radosnych chwili. Uczniowie w tym dniu uczestniczyli w różnych atrakcjach takich jak quiz o nauczycielach, quiz o uczniach, obejrzeli film przygotowany przez kółko teatralne oraz wzięli udział w akademii przygotowanej przez uczniów klas młodszych i Samorząd Uczniowski. Wszystko to pod znakiem Harrego Pottera. A oto krótka fotorelacja...
     
 
     
     
     
   
   
     
Zapraszamy także do obejrzenia filmu przygotowanego przez naszych uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej
   
część I   część II


data wpisu: 2021-10-14 Zakończenie zbiórki artykułów dla zwierząt
14 października zakończyliśmy zorganizowaną przez Szkolne Koło Wolontariatu zbiórkę artykułów dla zwierząt, które zostaną przekazane dla inspektoratu OTOZanimals Lubliniec, w imieniu którego składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom. JESTEŚCIE WSPANIALI!!!


data wpisu: 2021-10-01 Dzień tabliczki mnożenia
Dziś uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu tabliczki mnożenia i w ten sposób uczcić Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.


data wpisu: 2021-09-30 Dzień chłopaka
30 września w naszej szkole miały miejsce obchody Dnia Chłopaka. Z tej okazji wszystkim chłopcom życzymy wszystkiego co najlepsze oraz spełnienia marzeń!


data wpisu: 2021-09-23 Dzień pieczonego ziemniaka
DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA to świetna okazja aby dowiedzieć się jak funkcjonuje gospodarstwo rolne. 24 września na uczniów czekały atrakcje takie jak zwiedzanie gospodarstwa rolnego za co dziękujemy Państwu Pawelczyk, foto budka oraz gry i zabawy, zaś Radzie Rodziców dziękujemy za przygotowanie dla dzieci pieczonych ziemniaków.
   
     
     


data wpisu: 2021-09-22 Wybory SU
Samorządność to ważna sprawa, w naszej szkole również. 22 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Demokratyczną decyzją uczniów przewodniczącą SU została Magdalena Kopyto uczennica klasy 7 jej zastępcą Alicja Bołdyzer z klasy 6, zaś funkcję skarbnika objęła Julia Giemza z klasy 7. Serdecznie gratulujemy wyboru i życzymy owocnej współpracy w obecnym roku szkolnym


data wpisu: 2021-09-21 Sprzątanie Świata
"Sprzątanie Świata" ogólnoświatowa akcja proekologiczna jak co roku miała dziś swoją odsłonę również w naszej szkole. A oto krótka fotorelacja z jej przebiegu...
 
     
       
     
     


data wpisu: 2021-09-21 Podziękowania
Społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania Pani Kamili Gniadek za przekazane piłki. Nasi uczniowie na pewno zrobią z nich dobry użytek :)


data wpisu: 2021-09-17 Dzień emotikona
17 września nasze dzieciaki z klas 1-8 świętowały Dzień Emotikona ... Z tej okazji na przerwach i zajęciach zorganizowane zostały gry i zabawy tematycznie związane z emotikonami tj. rysowanie emotek na plecach, walki na miny czy jedzenie cytryny cała zabawa zakończona została wspólny zdjęciem i słodkim poczęstunkiem.


data wpisu: 2021-09-14 sesja historyczna "Jak dawniej gaszono pożary"
W piątek 10 września uczniowie klasy 5 wraz z wychowawczynią uczestniczyli w sesji historycznej "Jak dawniej gaszono pożary?" zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kocury i Malichów Brzozowa Dolina. Dzieciaki świetnie się bawiły biorąc udział zarówno w prelekcjach jak i warsztatach pożarniczych.
     
     

data wpisu: 2021-09-05    akcja zbierania plastikowych nakrętek
W bieżącym roku szkolnym zachęcamy uczniów naszej szkoły do zbierania nakrętek w ramach akcji “Nakręć się i pomagaj z uśmiechem” dla małego Wiktorka z Myśliny. Z końcem wakacji przekazano pierwszą partię nakrętek, które nasi uczniowie zebrali w poprzednim roku szkolnym.

W imieniu Wiktorka serdecznie dziękujemy!  
 
   
data wpisu: 2021-09-01 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO  2021 / 2022                                     


1 września społeczność uczniowska naszej szkoły
uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2021/2022.
Wszystkim uczniom, Rodzicom i pracownikom szkoły
życzymy zdrowia, energii do działania i wszelkich sukcesów.