X Jubileuszowy Festyn Rodzinny 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 maja 2015 09:19

Poprawiony: środa, 27 maja 2015 09:30
 
Program artystyczny uczniów NSP w Bzinicy Starej na X jubileuszowym "Festynie Rodzinnym" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 maja 2015 09:36

Przebieg festynu:

Dzień I – sobota

godz. 17.00 - rozgrywki sportowe -  odpowiedzialna mgr B. Oliwa

Uczniowie NSP w Bzinicy Starej rozegrają mecz piłki nożnej. Drużyny tworzą  uczniowie klas starszych kontra absolwenci.

Nauczyciele w składzie: K. Bryś, D. Horoniecki, A. Lenart, R. Kopyto będą przeciągać linę z rodzicami.

konkurs plastyczny - odpowiedzialna E. Piekacz, G. Dubiel, I. Maśniak

Uczniowie klas I-III wraz z rodzicami wezmą udział w konkursie plastycznym pt.”Promowanie zdrowego trybu życia”. Prace zostaną wykonane kolorową kredą na dużych arkuszach szarego papieru.

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymają nagrody!

Dzień II – niedziela

godz. 13.00 – zwiedzanie NSP w Bzinicy Starej, prezentacja sukcesów uczniów/nauczycieli (prezentacja multimedialna - B. Salachna)

godz. 14.00 – Msza Święta na boisku sportowym

godz. 15.00 - otwarcie festynu

godz. 15.15 -odśpiewanie hymnu szkolnego przez uczniów NSP w Bzinicy Starej

występ kółka artystycznego - odpowiedzialna  A. Lenart

Uczniowie zaśpiewają następujące piosenki: „Rodzinny portrecik”, „Rodzina”, „Rap o rodzinie” oraz zatańczą: taniec dworski, taniec trojaki, taniec z pomponami.

przedstawienie kukiełkowe w języku niemieckim i angielskim „Trzy świnki” - odpowiedzialni R. Kopyto, D, Horoniecki

Uczniowie klas starszych wcielą się w postaci z bajki „Trzy świnki”.

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!

 
Sprawdzian w klasie 6 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 07 kwietnia 2015 08:10

1 kwietnia uczniowie naszej szkoły przystąpili do pisania Ogólnopolskiego Sprawdzianu Szóstoklasisty. Tegoroczny sprawdzian był pisany w dwóch częściach, pierwsza część polonistyczno - matematyczna a druga z języka angielskiego. W przerwie opiekę nad uczniami pełniła pani Ramona Kopyto podczas, której uczniowie mieli przygotowany poczęstunek przez panią Jolantę Karliczek.

Poprawiony: niedziela, 28 czerwca 2015 19:58
Więcej…
 
Wielkanoc 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 01 kwietnia 2015 00:06

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe,

napełni wszystkich spokojem i wiarą,
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.


Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości,
radosnego nastroju,
serdecznych spotkań z najbliższymi
oraz Wesołego Alleluja


życzy
Dyrekcja,pracownicy i uczniowie 
Niepublicznej Szkoły Podstawowej
w Bzinicy.

Poprawiony: sobota, 04 kwietnia 2015 00:31
 
II Pieszy Rajd z okazji "Dnia Wiosny" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Damian Horoniecki   
niedziela, 29 marca 2015 08:32

25 marca 2015 roku odbył się II Pieszy Rajd z okazji „Dnia Wiosny”. Na trasę rajdu wyruszyły grupy z opiekunem – nauczycielem uczącym w szkole. Na trasie uczniowie pod opieką nauczyciela wykonywali zadania związane tematycznie z terenem, z zakresu dowolnych dziedzin nauki: przyrody, matematyki, języka polskiego, języków obcych, historii i sztuki przygotowanych w formie karty pracy. Grupy miały też do wykonania zadania sprawnościowe na kilku stacjach, w wyznaczonych miejscach na trasie.Wszystkie zadania były punktowane, oceniane i wpisywane na kartę z punktami. Grupy ruszały sprzed szkoły w odstępach dziesięciominutowych. Przed startem został przypomniany regulamin rajdu. Po dotarciu na metę komisji sprawdzającej zostały oddane karty z punktacją zadań. Komisja po zliczeniu punktów wyłoniła zwycięzców i wręczyła dyplomy. Na zakończenie wszystkie dzieci uczestniczące w rajdzie otrzymały ciepły posiłek w postaci pieczonej kiełbaski i bułki. Fundatorem było Stowarzyszenie.

Poprawiony: wtorek, 14 kwietnia 2015 08:14
Więcej…
 
Cyrk Bimboland 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Lenart   
niedziela, 29 marca 2015 23:26

25. 03. 2015 r. naszą szkołę odwiedził cyrk „Bimboland”. Wszyscy uczniowie mogli podziwiać pokazy żonglerki i magii. Podczas występu pojawiły się zwierzęta: pies Pudelek przeskakujący przez obręcze oraz wąż, który był największą atrakcją. Uczniowie mieli możliwość pogłaskania go oraz trzymania w rękach. Cały pokaz artystyczny prowadził śmieszny i zabawny klaun. Wielu uczniów naszej szkoły mogła aktywnie uczestniczyć w pokazach kręcąc hula-hop, żonglując.

Poprawiony: piątek, 03 kwietnia 2015 21:08
Więcej…
 
XV Przegląd Małych Form Teatralnych 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Lenart   
sobota, 28 marca 2015 23:07

24.03.2015r. uczniowie klas II i III wzięli udział w XV Rejonowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych, który odbył się w godzinach popołudniowych w Amfiteatrze w Zawadzkiem. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w  przedstawieniu „Królowa Śniegu”. Talent uczniów został doceniony przez jury i nasza grupa teatralna zdobyła I miejsce w kategorii „Najlepsze przedstawienie”. Uczniowie, którym zawdzięczamy sukces to: Sara Bieniek, Magdalena Kopeć, Marcel Paliga, Rafał Gierach, Weronika Szadach, Jagoda Wala, Julia Gierach i Wiktoria Gąszczak.Przegląd Małych Form Teatralnych.

Poprawiony: czwartek, 02 kwietnia 2015 23:20
 
Ogólnopolski konkurs plastyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Lenart   
poniedziałek, 23 marca 2015 22:34

W marcu 2015 r. po raz pierwszy nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Dni Przyjaciół Lasu” pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP B. Komorowskiego. W ramach tej akcji uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym „Drzewa Naszych Lasów”. Praca Magdaleny Kopeć pt.: „Sosna” zdobyła I miejsce i została wysłana na konkurs do Warszawy. II miejsce zdobyła uczennica klasy II – Wiktoria Gąszczak. Dwie uczennice: Sara Bieniek oraz Daria Twardokęs otrzymały dyplomy za udział.Poprawiony: czwartek, 02 kwietnia 2015 23:06
 
Gminne mistrzostwa piłki nożnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Oliwa   
środa, 18 marca 2015 11:16

Dnia 16.03.2015r.  w Dobrodzieniu odbyły się gminne mistrzostwa w piłce nożnej . Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Kiermasz (kl. V), Mariusz Krupa (kl. VI), Krzysztof Płonka (kl. V), Jakub Kiermasz (kl. IV) oraz Rafał Sowa (kl. IV). Nasi piłkarze na turnieju wywalczyli III miejsce w gminie.

Poprawiony: czwartek, 02 kwietnia 2015 23:35
Więcej…
 
Dzień Kobiet 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 15 marca 2015 11:16

Dzień Kobiet w szkole był obchodzony 11 marca. Dzieci uczestniczyły w uroczystym apelu.

Poprawiony: wtorek, 24 marca 2015 11:20
Więcej…
 
Szkoła współpracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Janina Kulińska   
sobota, 14 marca 2015 08:32

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu „Szkoła współpracy.
Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły.
Celem ogólnym projektu jest wzmocnienie  współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami, a także wypracowanie modelowych rozwiązań wzmacniających  współpracę nie tylko z środowiskiem szkolnym , ale także z tzw. otoczeniem szkoły.

W skład zespołu RUN / rodzice , uczniowie nauczyciele/ wchodzi po 2 przedstawicieli oraz dyrektor szkoły.

Zespół projektowy będzie uczestniczył  w warsztatach podnoszących kompetencje w zakresie podejmowania i podtrzymywania współpracy w szkole . Zostaną przeprowadzone debaty na temat oczekiwań dotyczących współpracy całej społeczności szkolnej.

Końcowym produktem będzie opracowanie modelowego  odpowiedniego dla naszej szkoły Szkolnego programu współpracy i wdrożenie go do realizacji.

Ideą projektu jest wprowadzenie trwałych zmian w postrzeganiu roli uczniów i rodziców w działaniu szkoły.

Projekt jest współfinansowany z EFS.

Janina Kulińska

Poprawiony: wtorek, 17 marca 2015 08:45
 
VII Rejonowy Konkurs Recytatorski „Las w poezji" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewelina Piekacz   
poniedziałek, 02 marca 2015 11:03

W dniu 25.02. 2015r.  w Kinoteatrze w Zawadzkiem odbył się VII Rejonowy Konkurs Recytatorski „Las w poezji". Organizatorami konkursu byli: PSP w Zawadzkiem, Nadleśnictwo Zawadzkie i Towarzystwo Przyjaciół Lasu „Dolina Małej Panwi" w Zawadzkiem. W konkursie wzięło udział wiele placówek oświatowych. Naszą szkołę w kategorii II – szkoły podstawowe kl. I-III zaprezentowały dwie uczennice klasy III: Sara Bieniek oraz Magdalena Kopeć recytując indywidualnie wiersze o tematyce leśnej. Uczennica Sara Bieniek otrzymała wyróżnienie w kategorii II za prezentację wiersza Hanny Niewiadomskiej „Mądra sowa  z Chotomowa”.

Uczeń klasy IV – Rafał Sowa reprezentował nasza szkołę na VII Konkursie Recytatorskim „Las w Poezji” w Zawadzkiem, kategoria III szkoły podstawowe klasy IV-VI.Uczeń zaprezentował utwór Juliana Tuwima „Spóźniony słowik”.

Gratulujemy odwagi!

 

Poprawiony: wtorek, 31 marca 2015 07:58
Więcej…
 
EkoWalentynki 2015 w Bzinicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kopyto   
sobota, 28 lutego 2015 22:58

Doskonałą okazją do zbiórki zużytych baterii okazała się akcja pt. "EkoWalentynki", organizowana  w  całej Polsce we współpracy z Panem Dominikiem Dobrowolskim – pomysłodawcą akcji. Do tej akcji poraz pierwszy dołączyło Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bzinica Stara, Bzinica Nowa, Bąki, Kolejka w Bzinicy Starej. W  przeprowadzenie Eko-Walentynek zaangażowana była Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bzinicy Starej – gdzie był punkt zbiorczy zużytych baterii, uczniowie, nauczyciele, mieszkańcy okolicznych wiosek. Sporą ilość zużytych baterii przekazał Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dobrodzieniu z opiekunem Akcji Panią Krystyną Świder oraz Dominik Kurda we  wsparciu z Przedszkolem w Bytomiu.    Podsumowanie Akcji i wręczone słodkie serduszka Walentynki w szkole dla uczniów odbyło się 13 lutego. Natomiast każdy, kto przyniósł 14 lutego 2015 r. do szkoły w Bzinicy zużyte baterie również otrzymał lizaki - walentynkowe serduszka w podziękowaniu za udział w Akcji.

Wspólnie zebraliśmy 116 kg zużytych baterii.

Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i udział w tegorocznych EkoWalentynkach.

Dziękujemy Partnerom akcji za pomoc w organizacji zbiórki i recyklingu zużytych baterii !

Koordynator Akcji  Jolanta Kopyto prezes SRW w Bzinicy Starej

Poprawiony: wtorek, 17 marca 2015 11:08
Więcej…
 
Zatrudnię pracownika PDF Drukuj Email
Wpisany przez Janina Kulińska   
wtorek, 16 grudnia 2014 11:47

Zatrudnię pracownika w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Bzinicy Starej na stanowisko palacza, konserwatora.

Wymagania:

 

  • uprawnienia do obsługi pieców c.o.,
  • umiejętność wykonywania drobnych prac w budynku szkoły, naprawy sprzętu,
  • rzetelność,
  • punktualność,
  • solidność wykonywanej pracy.
Dyrektor NSP w Bzinicy Starej
Janina Kulińska
Nr telefonu: 34 35 37 535
w godz. 800 - 1400

 

Poprawiony: wtorek, 16 grudnia 2014 12:11
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewelina Piekacz   
niedziela, 30 listopada 2014 22:08

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25.11. 2014r. w naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. To już tradycja, że co roku przypominamy postać tych sympatycznych pluszaków. Historię powstania misia opowiedziała pani Ewelina Piekacz., następnie przeczytała bajkę o „Maszy i niedźwiedziu” w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Każdy uczeń przedstawił swojego pluszowego przyjaciela, z którym przyszedł w tym dniu do szkoły. Oczywiście całe spotkanie umilały pyszne ciasteczka tzw. „co nieco”. Kolejnym etapem apelu była gra w podchody. Uczniowie zostali podzieleni na 6 grup. Każdy zespół szukał słodkiego skarbu poruszając się po szkole według ukrytych wskazówek. Na koniec uczniowie wraz z nauczycielami złożyli „misiową przysięgę”. Ten dzień był dla wszystkich naprawdę wyjątkowy i „misiowo” udany. Życzymy wszystkiego dobrego naszym cudnym Misiom w dniu ich Święta.

Poprawiony: poniedziałek, 09 marca 2015 23:03
Więcej…
 
Zabawa andrzejkowa 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 24 listopada 2014 21:57

Dnia 18 listopada 2014 r. odbyła się w szkole zabawa andrzejkowa.

Poprawiony: niedziela, 07 grudnia 2014 22:18
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 8

Informacje

Zaloguj sięArchiwum