Dzień Samorządności PDF Drukuj Email
środa, 30 marca 2011 20:41

Pierwszy dzień wiosny – 21 marca – odbył się w naszej szkole pod hasłem „Ekologiczna wiosna”. Uczniowie nie brali w tym dniu udziału w zajęciach dydaktycznych,  ale samodzielnie przygotowywali inscenizacje, a także uczestniczyli w różnych zabawach.

Dzień rozpoczął się od kulinarnych zmagań każdej klasy. Wychowankowie w swoich zespołach wykonywali wiosenne sałatki bądź kanapki. Następnie na szkolnym korytarzu została przygotowana wielka degustacja. Pychotka. W drugiej części programu każda klasa miała swoje 5 minut, a mianowicie prezentowała krótkie scenki na temat ochrony środowiska, np. Nie wyrzucaj jak leci, segreguj śmieci. Oj, rosną nam prawdziwi aktorzy!
W przerwach między występami można było podziwiać prace dzieci, wystawa nosiła tytuł „Śmieciosztuka”. Uczniowie solidnie się napracowali i ukazali swoje talenty plastyczne.
Kolejnym punktem programu była wiosenna moda. Wszyscy modele ubrani byli
w ekologiczną odzież. Koniecznie zobaczcie zdjęcia!
Na zakończenie dnia uczniowie wraz z nauczycielami poszli na spacer z wcześniej przygotowanym gaikiem. W ten tradycyjny i symboliczny sposób pożegnali odchodzącą zimę i z radością powitali wiosnę.

Poprawiony: wtorek, 26 kwietnia 2011 08:12