Pierwsza Pomoc – wizyta strażaków z OSP Główczyce PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 marca 2011 11:09

Dnia 3 marca br. odwiedzili naszą placówkę strażacy z OSP w Główczycach, którzy w ramach  projektu dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego - Fundusz  Inicjatyw Obywatelskich zaprezentowali uczniom naszej szkoły, jak zachować się w sytuacjach kryzysowych i w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Dzieci mogły obejrzeć i dotknąć przeróżne sprzęty medyczne, a także  same stać się osobą poszkodowaną i przeżyć na własnej skórze jak to jest, gdy usztywniają  nam nogę lub rękę, lub ćwiczyć wdechy na fantomie. Uczniowie krok po kroku uczyły się pierwszej pomocy, starając się zapamiętać wszystkie ważne informacje. Niektórzy wychowankowie świetnie radzili sobie z zajęciami praktycznymi, a to za sprawą szkolenia zorganizowanego w ubiegłoroczne ferie przez naszą p. dyrektor „Ty też będziesz umiał ratować”.

Na zakończenie pokazu każdy uczeń otrzymał odblaskową zawieszkę.

Poprawiony: wtorek, 26 kwietnia 2011 08:03