EkoWalentynki 2015 w Bzinicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kopyto
sobota, 28 lutego 2015 22:58

Doskonałą okazją do zbiórki zużytych baterii okazała się akcja pt. "EkoWalentynki", organizowana  w  całej Polsce we współpracy z Panem Dominikiem Dobrowolskim – pomysłodawcą akcji. Do tej akcji poraz pierwszy dołączyło Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bzinica Stara, Bzinica Nowa, Bąki, Kolejka w Bzinicy Starej. W  przeprowadzenie Eko-Walentynek zaangażowana była Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bzinicy Starej – gdzie był punkt zbiorczy zużytych baterii, uczniowie, nauczyciele, mieszkańcy okolicznych wiosek. Sporą ilość zużytych baterii przekazał Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dobrodzieniu z opiekunem Akcji Panią Krystyną Świder oraz Dominik Kurda we  wsparciu z Przedszkolem w Bytomiu.    Podsumowanie Akcji i wręczone słodkie serduszka Walentynki w szkole dla uczniów odbyło się 13 lutego. Natomiast każdy, kto przyniósł 14 lutego 2015 r. do szkoły w Bzinicy zużyte baterie również otrzymał lizaki - walentynkowe serduszka w podziękowaniu za udział w Akcji.

Wspólnie zebraliśmy 116 kg zużytych baterii.

Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i udział w tegorocznych EkoWalentynkach.

Dziękujemy Partnerom akcji za pomoc w organizacji zbiórki i recyklingu zużytych baterii !

Koordynator Akcji  Jolanta Kopyto prezes SRW w Bzinicy Starej

Poprawiony: wtorek, 17 marca 2015 11:08