Narodowe Święto Niepodległości 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewelina Piekacz
sobota, 15 listopada 2014 08:32

POLSKO, NIE JESTEŚ TY JUŻ  NIEWOLNICĄ  - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

07 listopada 2014 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 96. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W nastroju powagi i zadumy uczniowie obejrzeli piękny montaż słowno-muzyczny, który został przygotowany przez następujących uczniów: Mariusz Krupa (VI), Szymon Karliczek (VI), Dawid Sroka (VI), Marcin Pruski (VI), Kacper Kiermasz (V), Krzysztof Płonka (V), Rafał Sowa (IV), Magdalena Kopeć (III), Dariusz Twardokęs (I).

Recytatorzy deklamowali  wiersze o tematyce wolnościowej, a także śpiewali piękne pieśni patriotyczne.  Odświętny nastrój podkreślały odpowiednio dobrane do uroczystości dekoracje, jak również biało-czerwone kotyliony wykonane przez uczniów na lekcji plastyki pod okiem p. Grażyny Dubiel i kółku artystycznym - p. Anny Lenart. Uroczystość ta przypomniała społeczności szkolnej o ważnym wydarzeniu z kart historii Polski.

Poprawiony: niedziela, 07 grudnia 2014 22:02