Pociąg do wierszy Tuwima PDF Drukuj Email
niedziela, 16 lutego 2014 23:20

Dnia 30 stycznia 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w festiwalu pt. „Wielki pociąg do wierszy Tuwima” zorganizowanym przez Dom Kultury w Dobrodzieniu. Celem akcji było przybliżenie biografii i twórczości Juliana Tuwima. Utworem przewodnim był wiersz „Lokomotywa”. Uczniowie ze szkół gminy Dobrodzień przygotowali przeróżne interpretacje tego utworu. Nasze uczennice zaprezentowały skecz oraz wykonanie w języku niemieckim. A w aktorów wcieliły się: Ewelina Feliks, Kornela Sowa i Vanessa Spik. Imprezę rozpoczęło spotkanie wszystkich uczestników przy nieczynnej już stacji kolejowej w Dobrodzieniu. Każda szkoła przygotowała wagoniki, które wspólnie utworzyły pociąg.

Więcej na stronie: http://www.tvp.pl/opole/aktualnosci/kulturalne/pociag-do-wierszy-tuwima/13822010

Poprawiony: niedziela, 30 marca 2014 23:02