Światowy Dzień Pluszowego Misia 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewelina Piekacz
czwartek, 05 grudnia 2013 08:04

25 listopada w naszej szkole po raz pierwszy obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia.  W dniu tym wszystkie dzieci przyszły do szkoły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Na korytarzu zrobiło się „misiowo”.  Głównym punktem obchodów „misiowego święta” było poznanie historii narodzin pluszowego misia oraz akcja czytania dzieciom, także w języku niemieckim. Nie zabrakło również słodkości w kształcie misia. Zrobiło się słodko i „przepysznie”.

Najwięcej emocji dostarczyły uczniom „misiowe konkurencje”, czyli: zjadanie miodku z talerzyka oraz rysowanie misia z zamkniętymi oczami. Ten dzień był nie tylko okazją do świetnej zabawy, lecz także służył promocji czytelnictwa. Dzieci przypomniały sobie postacie ważnych i znanych misiów, np. Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Gumisiów, misia Paddingtona i misia Yogi.

Poprawiony: niedziela, 16 marca 2014 23:27