Projekt wakacyjny „Pożyteczne wakacje 2013” pt. ”Pokaż co masz na strychu wystawa staroci” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kopyto
poniedziałek, 16 września 2013 21:14

W dniach 1-14 sierpnia 2013 roku w Niepublicznej szkole Podstawowej w Bzinicy Starej zorganizowane zostały zajęcia w ramach projektu „Pożyteczne wakacje 2013”. W projekcie uczestniczyło 18-cioro dzieci  ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum z Bzinicy Starej i okolic. Głównym zadaniem uczestników projektu było zorganizowanie wystawy z nieużywanych już dzisiaj przedmiotów codziennego użytku, sprzętu z dawnych lat.

Podczas wycieczek po okolicy, rozmowach z domownikami  oraz szperając po strychach, piwnicach czy innych zabudowaniach gospodarczych udało się zebrać przedmioty i sprzęty, które dzieci wyczyściły, odnowiły  oraz ustawiły w pomieszczeniu szkoły jako eksponaty do obejrzenia.

Oprócz zorganizowania wystawy, dzieci miały zapewnione inne atrakcje. Zaplanowano wycieczkę do Muzeum Wsi Opolskiej a tam lekcję muzealną „Dawna szkoła”, zajęcia z ratownikiem i pobyt na basenie oraz wycieczkę rowerową do Dobrodzienia, zwiedzanie Izby regionalnej, „Dobroteki” oraz spacer po Zabytkowym Parku Miejskim.

Podczas zajęć plastycznych dzieci przedstawiały wygląd sprzętów dawniej i dziś. Zaprojektowały i namalowały  również projekt plakatu - zaproszenia na wystawę. Zaplanowano także zajęcia ruchowe, dzieci dobrze się bawiły podczas rozgrywek sportowych na boisku sportowych oraz Sali gimnastycznej. Każdego dnia zajęć dzieci otrzymywały smaczny posiłek, który składał się z kanapki lub słodkiej bułki,  herbaty, soku owocowego lub jogurtu  oraz owocu.

Rezultatem naszych pożytecznych i miłych wakacyjnych zajęć jest wystawa staroci, która mieści się w szkole w Bzinicy Starej, dostępna do zwiedzania zainteresowanym do końca września 2013 roku.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bzinica Stara, Bzinica Nowa, Bąki, Kolejka dofinansowany z Fundacji Wspomagania Wsi.

Poprawiony: niedziela, 22 września 2013 21:42