Wspomnienia z wycieczki nad Bałtyk – Naćmierz, Jarosławiec, Darłowo, Korlino PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kopyto
poniedziałek, 16 września 2013 08:24

W dniach 17-21 czerwca 15 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce turystyczno-edukacyjnej do miejscowości nadmorskiej w woj. zachodniopomorskim – Naćmierz i okolice.

Po wielogodzinnej podróży pociągiem dotarliśmy na miejsce naszego zakwaterowania  w gospodarstwie agroturystycznym „Magnolia” w Naćmierzu.

Podczas zajęć zorganizowanych w czasie  5-cio dniowego pobytu dzieci miały okazję zwiedzić  Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie, latarnię morską w Jarosławcu, most rozsuwany w Darłówku, port oraz falochron w Darłówku. Jednak większość czasu spędziliśmy bezpośrednio na plaży, wspólnych zabawach nad brzegiem morza i kąpielach morskich. Nasze piesze wycieczki pozwoliły do woli  delektować się  morskim powietrzem i dobroczynnym jodem. Podczas wspólnych wędrówek mieliśmy okazję na rozmowy oraz miłą konwersację, która bardzo integrowała naszą grupę wycieczkowiczów. Dzieci aktywnie spędzały czas wypoczynku przebywając w ogrodzie ośrodka agroturystycznego na wspólnych zabawach i zajęciach sportowo-rekreacyjnych.

W trzecim dniu naszej wycieczki odwiedziliśmy, podążając spacerkiem , oddalone o 3 km od Naćmierza – Korlino.  Mieści się tam Zespół Szkół Społecznych prowadzony przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Korlino, Łącko, Łężek, Królewo „Razem” w Korlinie. Podczas krótkiego pobytu w tamtejszej szkole dzieci miały okazję porozmawiać oraz uczestniczyć w zabawach na świeżym powietrzu, co sprzyjało integracji, pogoda również dopisywała. Dziękujemy Dyrekcji oraz nauczycielom za miłe przyjęcie oraz organizację wspólnych zajęć naszych dzieci.

Wróciliśmy do domu z zapasem dobrej energii i jodu, z dobrymi humorami i miłymi wspomnieniami.

Pozdrawiamy uczestników wycieczki oraz opiekunów.

Poprawiony: poniedziałek, 16 września 2013 22:44