Ratujemy i uczymy ratować PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Dubiel
poniedziałek, 08 lipca 2013 20:19

Gdyby co dziesiąty mieszkaniec Ziemi potrafił udzielać pierwszej pomocy ocaliłoby to milion ludzi rocznie!

Aby pomóc trzeba wiedzieć jak to robić. Od 2 lat dzięki Programowi Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nasi uczniowie uczą się krok po kroku jakie są podstawowe czynności ratujące życie.

Nawet skomplikowanie brzmiąca resuscytacja, to w rzeczywistości kilka prostych czynności. Od tego czy znajdzie się ktoś, kto ją prawidłowo wykona, od tego czy nie stracimy głowy i bez wahania zaczniemy pomagać może zależeć czyjeś życie.

27 czerwca uczniowie pod kierunkiem przeszkolonych przez Fundację WOŚP instruktorów przypomnieli sobie jak wygląda Łańcuch Przeżycia i powtórzyli prawidłowe wykonanie czynności ratujących życie.

G. Dubiel

Poprawiony: poniedziałek, 16 września 2013 21:46