VIII Festyn Rodzinny "Postaw na Rodzinę" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kopyto
niedziela, 09 czerwca 2013 21:58

VIII Festyn Rodzinny "Postaw na Rodzinę" odbył się w dniach 25-26 maja 2013 roku w Bzinicy Starej na boisku sportowym w organizację którego włączyli się członkowie stowarzyszenia, rodzice dzieci uczęszczających do szkoły w Bzinicy, nauczyciele, strażacy OSP w Bzinicy Starej.

Dwudniowe rodzinne święto rozpoczęliśmy w sobotę 25 maja wspólnymi rozgrywkami sportowymi rodzin. Przygotowane zostały przez nauczycieli konkursy sprawnościowe w których chętnie startowali rodzice z dziećmi. Przewidziane były nagrody dla uczestników.

Niedzielne popołudnie 26 maja rozpoczęliśmy turniejem wiedzy o lesie zorganizowanym przez Nadleśnictwo Zawadzkie. Następnie zaprezentowały się dzieci szkolne w teatralnym oraz artystycznym wykonaniu, w języku polskim i niemieckim.

Gościem specjalnym naszej imprezy był Pan Remigiusz Rączka - znany kucharz śląski. Podczas swojej prezentacji kulinarnej przygotował langosze, potrawę węgierską czyli placki drożdżowo-ziemniaczane smażone na głębokim oleju, polane sosem czosnkowym z dodatkiem startego żółtego sera i ketchupu. Poczęstowano langoszami ok. 150 osób oraz rozdane zostały przepisy na potrawę uczestnikom festynu. Po degustacji Pan Remigiusz zadawał zagadki uczestnikom imprezy dotyczące mowy śląskiej, za prawidłową odpowiedź nagrodą były świeże zioła w doniczce. Po pokazie kucharza zorganizowany został konkurs na sporządzenie tradycyjnej potrawy śląskiej - wodzionki- przez rodziny. Nagrodą główną w konkursie było zaproszenie do restauracji "Rączka gotuje" w Wodzisławiu Śląskim oraz zestawy świeżych ziół dla każdego z uczestników. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze konwersacji prowadzonej przez kucharza.

Imprezą towarzyszącą na festynie było Święto Samorządowca, można było spotkać się, porozmawiać z radnym, radną gminy Dobrodzień.

Serdeczne życzenia kierowane były także w stronę wszystkich mam w dniu ich święta.

Popołudnie oraz wieczór upłynął w taktach muzyki i tanecznie z zespołem Spektrum.

Dziękujemy uczestnikom oraz zaproszonym gościom za obecność i uczestnictwo w naszym rodzinnym święcie.

Poprawiony: środa, 10 lipca 2013 20:24