Mali ratownicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Dubiel
wtorek, 07 lutego 2012 09:21

Mali ratownicy

W dniach 9 – 13 stycznia 2012 r. uczniowie klas I – III brali udział w Programie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i uczymy ratować”. Program prowadziła p. Grażyna Dubiel i p Beata Oliwa.

Podczas 6 godzin zajęć mali ratownicy teoretycznie i praktycznie uczyli się wzywania i udzielania pomocy.

Przyswajali krok po kroku jakie są podstawowe czynności ratujące życie.

1. Zachowanie własnego bezpieczeństwa
2. Sprawdzanie przytomności
3. Wzywanie pomocy
4. Sprawdzanie oddechu
5. Pozycja boczna
6. Wdechy ratownicze
7. Uciskanie klatki piersiowej

Wdechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej uczniowie ćwiczyli na manekinach i fantomach, które nasza szkoła otrzymała od Fundacji WOŚP. Uczniowie działali spokojnie, a wszystkie czynności wykonywali sprawnie i z rozwagą.

Mali ratownicy, którzy przystąpili do Programu „Ratujemy i uczymy ratować” i zdali na „szóstkę z plusem” egzamin teoretyczny i praktyczny otrzymali podczas apelu imienny Certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy.

Grażyna Dubiel

Poprawiony: środa, 22 lutego 2012 19:01