Aktualności
EkoWalentynki 2017 VI edycja. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 stycznia 2017 21:05

EkoWalentynki 2017 VI edycja!

Zadbaj o środowisko, przyłącz się do akcji!

Zbieraj zużyte baterie i drobne elektroodpady, przynieś je 10 lutego 2017 roku w godz. od 9:00 do 15:00 do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bzinicy Starej, a otrzymasz w podzięce czerwone lizaki serduszka.Poprawiony: niedziela, 29 stycznia 2017 11:42
 
Jasełka "Bóg narodził się". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 16 stycznia 2017 16:14

"BÓG NARODZIŁ SIĘ".

Jasełka przygotowała P. mgr Krystyna Bryś oraz P. mgr Anna Lenart. W jasełkach uczestniczyli uczniowie klas I-VI.

Poprawiony: poniedziałek, 16 stycznia 2017 16:27
 
Wesołych Świąt. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 grudnia 2016 08:20

Z okazjii nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim

najserdeczniejsze życzenia.

Spokojnych i radosnych Świąt !!!

Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2016 08:26
 
Wizyta Świętego Mikołaja. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 11 grudnia 2016 10:34

Wizyta Świętego Mikołaja.

Poprawiony: niedziela, 11 grudnia 2016 10:41
 
Dzień Pluszowego Misia. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 11 grudnia 2016 10:16

Dzień Pluszowego Misia :)

Poprawiony: niedziela, 11 grudnia 2016 10:33
 
Spotkanie z Inspektorem. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 11 grudnia 2016 10:11

SPOTKANIE Z INSPEKTOREM „OTOZ ANIMALS” W LUBLIŃCU

Dnia 22.11.2016r. naszą szkołę odwiedził Pan Tomek – Inspektor „OTOZ Animals” w Lublińcu wraz ze swoim psem.

Większości uczniów ta osoba jest znana, gdyż prowadzi „Przytulisko w Lublińcu”, w którym uczniowie byli w październiku. Pan Tomek przeprowadził pogadankę n/t psów, które trafiają do przytuliska. Przedstawił i omówił prezentacje multimedialne, które ukazywały metamorfozy, jakie przechodzą psy, którymi się oni opiekują oraz w jaki sposób psy pomagają innym ludziom, w tym ludziom niepełnosprawnym. Następnie każdy uczeń mógł zapoznać się z psem i go pogłaskać. Na zakończenie wszyscy uczniowie wraz z opiekunem przekazali na ręce Pana Tomka puszkę z pieniędzmi oraz zebraną karmę dla psów. Inspektor obiecał, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup odpowiednich smyczy.

Poprawiony: niedziela, 11 grudnia 2016 10:15
 
MiniEuroLand. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 11 grudnia 2016 10:04

UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „MINIEUROLAND INSPIRUJE NATURĄ”

Uczniowie klasy II wraz z wychowawcą więli udział w ogólnopolskim konkursie pt.: „Minieuroland inspiruje naturą”, nad którym Patronat Honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu zielnika i wysłaniu go do dnia 30.11.2016r. do Kłodzka. Uczniowie, rodzice i wychowawca wspólnymi siłami zbierali i suszyli liście i owoce drzew i krzewów. Łącznie ususzonych i umieszczonych w zielniku zostało 18 roślin. Uczniowie pod opieką wychowawcy na zajęciach świetlicowych tworzyli zielnik utrwalając przy tym nazwy drzew, krzewów i ich owoców. Praca została wysłana. Jednak na wyniki uczniowie muszą jeszcze poczekać do połowy stycznia.

Poprawiony: niedziela, 11 grudnia 2016 10:11
 
Ogólnopolski Program "Śniadanie daje moc". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 11 grudnia 2016 09:57

REALIZACJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU

„ŚNIADANIE DAJE MOC”.

W listopadzie i grudniu uczniowie klasy II wraz z wychowawcą w ramach ogólnopolskiego programu „Śniadanie Daje Moc” realizowali „Misje klasowe” podczas, których uczniowie zostali zapoznani z „12 zasadami zdrowego odżywiania” . Po przeprowadzeniu zajęć uczniowie pozyskali wiedzę n/t:

- jedzenia 5 posiłków dziennie w odpowiednich porach

-znaczenia jedzenia pełnowartościowych i zdrowych posiłków ze szczególnym uwzględnieniem obiadu

- aktywności ruchowej i jej znaczenia dla zdrowia

- spożywania dużej ilości warzyw i owoców i witamin jakie one zawierają

- higieny osobistej, a zwłaszcza odpowiedniego mycia rąk.

Oprócz wiedzy teoretycznej jaką uczniowie pozyskali to wykonywali wiele zadań praktycznych, które będą mogli wykorzystać w życiu codziennym.

Poprawiony: niedziela, 11 grudnia 2016 10:04
 
Sniadanie daje moc !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 11 grudnia 2016 09:41

ŚNIADANIE DAJE MOC !!!

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego programu „Śniadanie Daje Moc”. W listopadzie zorganizowaliśmy finał „Misji Śniadaniowych”, który był podsumowaniem programu realizowanego w klasach I-III. Dzień zaczęliśmy od przygotowania „wspólnego śniadania” do którego przyłączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami, dyrekcją i rodzicami. Każda klasa miała wyznaczone zadanie do wykonania – krojenie, smarowanie, układanie produktów. Wspólnie przygotowaliśmy szwedzki stół. O godz. 9.00 pani Dyrektor Janina Kulińska rozpoczęła „wspólne śniadanie”. Powitała przybyłych gości: Dyrektor Domu Kultury- p. Agnieszkę Hurnik, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi- p. Jolantę Kopyto, p. Irenę Maśniak oraz wszystkich rodziców, uczniów i nauczycieli. Następnie p. pedagog przeprowadziła pogadankę n/t „Zdrowego odżywiania”. Swoje umiejętności teatralne zaprezentowali uczniowie naszej szkoły, którzy przedstawili scenki z udziałem głównych bohaterów „Misji Śniadaniowych”: Toli, Maksa i Wszystkojadka. Po ich występie przeszliśmy do momentu długo oczekiwanego jakim było spożycie zdrowego pełnowartościowego wspólnego śniadania. Na zakończenie wszyscy uczniowie podzieleni na grupy przedstawili komiks o 12 zasadach zdrowego odżywiania.

Poprawiony: niedziela, 11 grudnia 2016 09:56
 
Andrzejki:) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 27 listopada 2016 08:55

Andrzejki w tym roku przebrały inną formę niż zawsze, uczniowie naszej szkoły mogli bawić się przez cały dzień będąc w szkole. Na każdej przerwie uczniowie mogli relaksować się przy świetnej muzyce mogli skorzystać z różnych wróżb a na długiej przerwie uczniowie mogli skorzystać z miłej niespodzianki w formie smacznego poczęstunku.

Poprawiony: niedziela, 27 listopada 2016 09:10
 
11 Listopada. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 27 listopada 2016 08:47

Barwy mojej Ojczyzny”

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

 

Dnia 10 listopada 2016r. odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość przygotowała p. E. Piekacz. Oprawą muzyczną zajęła się p. A. Lenart. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano rozbiór naszych ziem przez trzech zaborców. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie klasy IV -V- VI  recytowali wiersze. Wszyscy uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Poprawiony: niedziela, 27 listopada 2016 08:54
 
Halloween. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 11 listopada 2016 09:46

Halloween w naszej szkole.

Poprawiony: piątek, 11 listopada 2016 10:02
 
Przytulisko w Lublińcu. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 11 listopada 2016 09:33

W dniu 24.10.2016r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili przytulisko w Lublińcu. Mogli tam pooglądać psy, które zostały porzucone i poznać ich historię. Przewodniczył nam pan Tomek- inspektor „OTOZ Animals” w Lublińcu, który pokazał i opowiedział w jaki sposób i dlaczego psy trafiają właśnie do przytuliska. Uczniowie dowiedzieli się jak powinna wyglądać buda i czym powinny być karmione psy. Zostali również zapoznani z adopcją psów oraz pracą wolontariuszy.

Poprawiony: piątek, 11 listopada 2016 09:46
 
Osikowa Dolina. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 09 listopada 2016 11:47

Dnia 24.10.2016r. uczniowie klas I-IV oraz dwie uczennice klasy VI wraz z opiekunami pojechali do „Osikowej Doliny” znajdującej się w Koziegłowach. Tam zostali zapoznani z historią powstania „Osikowe Doliny” oraz aktywnie uczestniczyli w 3-godzinnych warsztatach prowadzonych pod okiem fachowców. Wszyscy uczniowie samodzielnie wykonywali ozdoby bożonarodzeniowe: choinkę oraz bombkę z drzewa osikowego, które zabrali do swoich domów. Podczas trwania przerw próbowali za pomocą hebla wytworzyć wiórki drzewa osikowego oraz podziwiali gotowe ozdoby wykonane z tych wiórek.

Poprawiony: środa, 09 listopada 2016 11:52
 
XVI Dzień Papieski. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 09 listopada 2016 09:54

Dnia 18.10.2016r. został zorganizowany apel z okazji XVI Dnia Papieskiego: „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie i nauczyciele. Tego dnia gościła również w naszej szkole siostra zakonna. Podczas apelu została wyświetlona prezentacja multimedialna pt.: „Jan Paweł II – człowiek modlitwy”. Wszyscy uczniowie śpiewali pieśni: „Barka”, „Błogosławieni”. Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny w klasach I-III oraz konkurs wiedzy o życiu i osobie Jana Pawła II            w klasach IV-VI. W konkursie plastycznym I miejsce zajęła Weronika Gąszczak z kl. I, II miejsce Julia Feliks z kl. I, a III miejsce zajął Bartosz Bednarek z kl. III. Ponadto w konkursie uczestniczyła również Miriam Korn, która zajęła IV miejsce.            W konkursie wiedzy o życiu i osobie Jana Pawła II I miejsce zajął Rafał Sowa z kl. VI, na II miejscu znalazła się Wiktoria Gąszczak    z kl. IV, zaś III miejsce zajęli ex aequo: Magdalena Kopeć z kl. V, Adrian Mirga z kl. VI oraz Daria Twardokęs z kl. IV. Za wzięcie udziału w konkursach uczestnicy otrzymali nagrody. Dziękujemy za wzięcie udziału i gratulujemy zwycięzcom!

Poprawiony: środa, 09 listopada 2016 10:04
 
Książkowe Podchody PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 31 października 2016 09:40

Książkowe Podchody.

Zabawa terenowa z okazji Międzynarodowego

Miesiąca Bibliotek Szkolnych (październik)

Dnia 25 października została zorganizowana zabawa terenowa pt. Książkowe Podchody dla klas IV-VI z okazji

Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Pomysłodawcą była Pani E. Piekacz – nauczyciel bibliotekarz.

W rywalizacji wzięły udział trzy drużyny: klasa IV, klasa V, klasa VI. Każda grupa walczyła o PUCHAR!

Zadaniem uczestników było dotarcie do 10 miejsc, rozwiązanie określonych zadań i zebranie w ten sposób

jak największej ilości punktów. Nad pomyślnym przebiegiem podchodów czuwali nauczyciele:

p. Beata Oliwa, p. Maria Pruska, p. Damian Horoniecki.

Zwycięzcami zostali uczniowie klasy VI, zdobyli 101,5 pkt, II miejsce zajęła klasa IV, a III klasa V.

Wychowankowie wykazali się wiedzą, sprytem, kreatywnością, sprawnością fizyczną. Gratulujemy!!!

Poprawiony: poniedziałek, 31 października 2016 09:49
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 11

Informacje

Zaloguj sięArchiwum